0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

OPZZ i FZZ ze wspólnym stanowiskiem w sprawie płacy minimalnej

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych i Forum Związków Zawodowych przyjęły wspólne stanowisko w sprawie wzrostu płacy minimalnej w 2018 r. Ich zdaniem powinna ona wynieść połowę przeciętnego wynagrodzenia za pracę, czyli ok. 2220 zł.

przeczytaj

Związkowcy z PGG będą rozmawiać z zarządem o wynagrodzeniach

W poniedziałek (5 czerwca) związkowcy z Polskiej Grupy Górniczej spotkają się z zarządem spółki, by rozmawiać m.in. o wzroście wynagrodzeń oraz przywróceniu zawieszonej 14. pensji lub jej części. Spotkanie ma mieć charakter wewnętrzny, bez udziału przedstawicieli resortu energii.

przeczytaj

Porozumienie Zawodów Medycznych: 7 czerwca pikieta pod Sejmem

Zdaniem Tomasza Dybka z Porozumienia Zawodów Medycznych (PZM), prace legislacyjne nad rządowym projektem ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne przyspieszyły, gdy do Sejmu wpłynął projekt obywatelski. Dokument trafił do Rządowego Centrum Legislacji już pod koniec września ub.r., a jego konsultacje publiczne zakończyły się 21 listopada. Komitet Stały Rady Ministrów zajął się nim jednak dopiero w II poł. lutego br.

przeczytaj

Manifestacja związkowców ZE PAK przed siedzibą PiS w Warszawie

Przedłużająca się decyzja dotycząca nowej odkrywki Ościsłowo, której uruchomienie jest gwarancją dalszego funkcjonowania konińskiej kopalni i elektrowni, doprowadziła do podjęcia kolejnych kroków przez związki zawodowe Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin. Manifestacja przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości ma się odbyć 9 czerwca. - Oczekujemy spotkania delegacji związków z prezesem PiS, panem Jarosławem Kaczyńskim – podnoszą związkowcy.

przeczytaj

Taksówkarze tracą cierpliwość. Będą protestować z powodu tanich przewoźników

Taksówkarze z Warszawy, Poznania, Łodzi i Wrocławia zapowiadają na poniedziałek (5 czerwca), protest chcąc w ten sposób zwrócić uwagę na problem nielegalnych przewoźników - poinformował szef Związku Zawodowego Taksówkarzy "Warszawski Taksówkarz" Jarosław Iglikowski.

przeczytaj