0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Szczyt Społeczny w Goeteborgu, 17.11.2017
z udziałem Jana Guza
transmitowany na żywo przez internet

Zobacz

Kielce: posiedzenie plenarne Rady OPZZ województwa świętokrzyskiego;

Tarnów: Jubileusz 35-lecia NSZZ Pracowników Grupy Azoty S.A. w Tarnowie

Przywódcy unijni ogłoszą w piątek europejski filar spraw socjalnych

Przywódcy krajów UE ogłoszą w piątek w Goeteborgu europejski filar spraw socjalnych, czyli zestaw zasad dotyczących warunków pracy, ochrony socjalnej i integracji społecznej, które mają prowadzić do zmniejszania różnic w tym zakresie pomiędzy państwami unijnymi. - Jutro zapiszemy nowy rozdział w historii społecznej Europy - mówiła w czwartek w Goeteborgu unijna komisarz ds. socjalnych Marianne Thyssen. - To najmocniejszy sygnał, jaki możemy przesłać naszym obywatelom, że są na pierwszym miejscu.

przeczytaj

III Krajowy Zjazd OZZ Pracowników OHP

17 i 18 listopada w Jędrzejowie (woj. Świętokrzyskie) odbędzie się III Krajowy Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Ochotniczych Hufców Pracy. Delegaci z całego kraju dokonają podsumowania działalności za okres minionej kadencji 2013-2017 oraz wybiorą nowe władze związku na okres kadencji 2017-2021.

przeczytaj

Zespół ds. ubezpieczeń społecznych o 30-krotności

Na wczorajszym (16 listopada) posiedzeniu Zespołu problemowego ds. ubezpieczeń społecznych RDS omówiono projekt ustawy o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych (zniesienie limitu w wysokości podstawy wymiaru składek na ubezpieczenie społeczne, tzw. 30-krotność).

przeczytaj

Państwowa Inspekcja Pracy jak choinka. Inspektorzy pracy piszą do posłów maile z prośbą o pieniądze

Na start inspektor pracy otrzymuje ok. 3,4 tys. zł brutto - na konto wpływa mu więc trochę ponad 2,4 tys. zł. Inspektor z dziesięcioletnim stażem może liczyć już na 3,5 tys. zł na rękę. Wymagania? Wysokie. Żeby zostać inspektorem, trzeba przejść intensywny roczny kurs i zdać egzaminy. Preferuje się osoby z wykształceniem prawniczym, inspektorzy powinni też być specjalistami: PIP chciałby na przykład, aby kontrole na budowach prowadzili inżynierowie budownictwa.

przeczytaj

Pracownicy ARiMR powiedzieli: dość

Osiem związków zawodowych w agencji weszło w spór zbiorowy z pracodawcą. Powody: niskie płace, praca w nadgodzinach i szwankująca technika Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) to największa w Europie instytucja płatnicza. W ciągu 23 lat za jej pośrednictwem na polską wieś trafiło ponad 253 mld zł funduszy unijnych i krajowych. Już od kliku miesięcy atmosfera wewnątrz ARiMR jednak gęstnieje. Pracownicy są niezadowoleni m.in. z zarobków — około 60 proc. z blisko 11 tys. osób zarabia mniej więcej 2 tys. zł netto.

przeczytaj

Mateusz Morawiecki robi zakupy za grosze. Promocja tylko dla elit na Kongresie 590

Kongres 590, odbywający się w Jesionce pod Rzeszowem, przyciąga polityków, przedsiębiorców i naukowców. Słowem elitę. Podczas wydarzenia Mateusz Morawiecki został przyłapany na zakupach w specjalnie otwartym na to wydarzenie stoisku Lewiatana. Na opublikowanych zdjęciach internauci szybko wyłapali szokująco wręcz niskie ceny w tym sklepie. "Dlaczego tam wszystko kosztuje 50 groszy albo 1 zł?" - pytają rozgoryczeni internauci.

przeczytaj

27. Kongres Cypryjskiej Federacji Pracy

Dzisiaj w Nikozji (Cypr), rozpoczął się 27. Kongres Cypryjskiej Federacji Pracy (PEO), który potrwa do 18 - go listopada. Delegaci wybiorą nowe władze PEO. Poruszane są kwestie społeczne, pracownicze oraz ekonomiczne Cypru. Wiele uwagi poświęcono trwającej okupacji tureckiej oraz problemów pracowników po tamtej stronie.

przeczytaj