0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Zginął, bo walczył o prawa pracowników. Wyślij apel! Działaj!

przeczytaj

List prezesa ZNP do nauczycieli

Sławomir Broniarz: - Nie ma demokracji bez demokratycznej szkoły! Nie ma demokracji bez wolnych sądów! W ostatnich dniach dyskusja o przyszłości polskiej szkoły, czyli debata nad wnioskiem o referendum w sprawie reformy edukacji odbywała się w Sejmie równolegle z debatami nad przyszłością polskiego sądownictwa. Niestety, zarówno szkoły, jak i sądy padły ofiarą tej samej złej polityki – partia rządząca postanowiła podporządkować je swoim interesom.

przeczytaj

Dobra zmiana w budżetówce: Urzędnicy i nauczyciele w obawie przed zwolnieniem zapisują się do związków

Ciągłe zmiany w zasadach zatrudnienia, likwidacja konkursów na niektóre stanowiska urzędnicze, a także różnego rodzaju reorganizacje oraz łączenie urzędów powodują duże poczucie niepewności w budżetówce. Obawa o zatrudnienie sprawia, że pracownicy szukają pomocy w organizacjach związkowych.

przeczytaj

Bunt w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Pracownicy czekają na podwyżki, związki wyczuły moment

Trwa spór związków zawodowych z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Pracownicy żądają podwyżek, bo są pewni ogromu pracy po zmianie wieku emerytalnego. - Jestem przerażona, gdy myślę o przyszłej emeryturze - mówi jedna z kobiet pracujących w Zakładzie. - Coraz częściej to wszystko przypomina obóz pracy - mówi Krystyna. - W tej chwili nie chciałabym mówić, czy w ogóle dojdzie do strajku. Na razie trwają mediacje, rozmowy - mówi Beata Wójcik, przewodnicząca Związku Zawodowego Pracowników ZUS.

przeczytaj

Minimalna stawka godzinowa nie wszędzie jest wypłacana. PIP planuje co najmniej 20 tys. kontroli

Roman Giedrojć, Główny Inspektor Pracy: - Katalog głównych naruszeń prawa pracy przez pracodawców jest od lat ten sam. Zawiera on niestety najbardziej dolegliwe dla pracowników, nadal liczne przypadki niewypłacania wynagrodzenia za pracę, nadużywanie umów cywilnoprawnych. Problemem jest nadal prawidłowe planowanie i rozliczanie czasu pracy. Pracodawcy często zamiast zatrudniać nowych pracowników wolą powierzać dodatkową pracę zatrudnionym już osobom.

przeczytaj

Tegoroczny rekord budżet zawdzięcza księgowym sztuczkom. Dochody z VAT wzrosły, ale mniej niż chwali się rząd

Wyniki budżetu w tym roku zadziwiają. Skokowy wzrost dochodów z VAT, rekordowo niski deficyt mimo wydatków na 500+. Jest dobrze. Jednak część zasług to trik, jaki na VAT zastosował Mateusz Morawiecki. Jeśli przyjrzeć się dokładniej, nie są to już takie rekordy, jak przekonuje rząd.

przeczytaj

Co PiS przepchnął przez Sejm, kiedy zajmowaliśmy się sądami

Kiedy rząd jedną ręką pozbawiał nas niezależnego sądownictwa, drugą sięgał do naszych kieszeni. Ostatnie dni upłynęły pod znakiem demonstracji w obronie niezależności sądów. Gorąca atmosfera na posiedzeniach Sejmu i na komisjach, emocjonalne wypowiedzi posłów i masowe protesty przyciągnęły uwagę polityków, mediów i opinii publicznej do tego stopnia, że inne ważne sprawy zeszły na drugi plan. Oto 5 najważniejszych spraw, które mogły nam umknąć.

przeczytaj