0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt
Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Port Gdański – Eksploatacja. Co dalej?

Podczas posiedzenia Rady Dialogu Społecznego Jan Guz, przewodniczący OPZZ wyraził zaniepokojenie brakiem reakcji Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej na wniosek OPZZ o spotkanie w sprawie sytuacji w spółce Port Gdański Eksploatacja S.A.

przeczytaj

Posiedzenie Trójstronnego Zespołu ds. Przemysłu Stoczniowego

Bartosz Kownacki, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, omówił projekt konsolidacji przemysłu stoczniowego w Polskiej Grupie Zbrojeniowej i Funduszu MARS. Paweł Brzezicki, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej stwierdził, że utworzenie Stoczni Wojennej w Radomiu i przejęcie Stoczni Marynarki Wojennej to początek „Dywizji Stoczniowej", w której uczestniczyć będą i inne podmioty stoczniowe - SR Nauta Gdynia, MSR Gryfia Szczecin wspólnie ze Szczecińskim Parkiem Przemysłowym, Stocznia Crist, Energomontaż Północ. Zdaniem ministra są one w stanie podołać zadaniom jakie MON zamierza realizować w latach 2017 i później.

przeczytaj

Obradował zespół problemowy RDS ds. ubezpieczeń społecznych

21 lutego obradował zespół problemowy Rady Dialogu Społecznego ds. ubezpieczeń społecznych. Tym razem omawiano projekt ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz ustawy – Kodeks pracy.

przeczytaj

Reforma edukacji: Skalę zwolnień nauczycieli poznamy w czerwcu

- Nauczyciele nie stracą pracy. Część z nich może natomiast zmienić pracodawcę. W wyniku reformy spodziewamy się raczej zwiększenia zapotrzebowania na nauczycieli – uspokaja resort edukacji. Czy rzeczywiście tak będzie? Temat zwolnień nauczycieli nasilił się za sprawą mazowieckiego kuratorium oświaty. Jego przedstawiciele brali udział w spotkaniu informacyjnym z dyrektorami szkół w Piasecznie. Podczas spotkania kuratorium wyświetlało prezentację, na której jeden ze slajdów zawierał informacje o tym… jak zwalniać nauczycieli.

przeczytaj

Portal Fronda.pl przeprasza ZNP

Portal przyznał, że informacja zamieszczona w artykule "Skandal! Nauczyciele protestują, a flagę polską wyrzucają na śmieci" była nieprawdziwa.

przeczytaj

"Wprowadzenie 13 zł wytworzyło ciśnienie". Firmy podnoszą płace, ale też oszukują

Zmuszanie pracowników do wynajmowania za określoną sumę odkurzacza albo munduru, naliczanie kar za kilkuminutowe spóźnienia - to tylko niektóre nieprawidłowości przy wypłacaniu minimalnej stawki godzinowej.

przeczytaj

Kto zapłaci pracownicy agencji tymczasowej w ciąży? Spór związkowców z pracodawcami

Jeśli umowa kobiety zatrudnionej tymczasowo kończy się po 3. miesiącu ciąży, zatrudniająca ją agencja będzie musiała jej płacić pensję aż do porodu. Nawet gdy nie ma dla niej żadnego zajęcia - proponuje rząd. Związkowcy zachwyceni, pracodawcy przerażeni.

przeczytaj

Francuzi będą honorować wszystkie umowy pracownicze w Oplu

Szef PSA, Carlos Tavares, spotkał się w poniedziałek z przedstawicielami związków zawodowych działających w Oplu i rozmawiał o skutkach ewentualnej transakcji.

- Tavares przekonująco informował podczas rozmów, że jest zainteresowany trwałym rozwojem Opla/Vauxhalla jako niezależnej firmy.

przeczytaj

O co dziś walczą polscy związkowcy

W kilka lat polskie związki zawodowe zdołały wyjść z kąta, do którego postawiono je na początku transformacji. Niestety Solidarność robi dziś wiele, by ten sukces zmarnować.

przeczytaj