0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Sejm

Dziś (5.09), na posiedzeniu sejmowej komisji edukacji minister edukacji Anna Zalewska przedstawi „informację na temat projektowanych zmian w systemie oświaty, w tym propozycji rozwiązań strukturalnych i programowych". Komisja – z udziałem przedstawiciela ZNP - rozpocznie się o godz. 15.00.

przeczytaj

Wiec pod KWK Makoszowy: nie oddamy kopalni walkowerem

Pod kopalnią Makoszowi w Zabrzu odbył się wiec, w którym pracownicy wyrazili swój sprzeciw wobec planów likwidacji ich zakładu pracy. Andrzej Chwiluk, przewodniczący ZZG w tej kopalni mówił, że przetarg na sprzedaż Makoszów (ma zostać ogłoszony w poniedziałek), to przekręt.

przeczytaj

FZZ Metalowcy: Kolejny raz protestują pracownicy WSK Świdnik

1.09.2016 wszystkie Związki Zawodowe działające w WSK Świdnik kolejny raz zwróciły uwagę rządu na problemy polskiego przemysłu lotniczego. Nie tak dawno stali w pikiecie przed pałacem prezydenckim.

przeczytaj

Brak spraw pracowniczych w ,,Narodowej Strategii Zdrowia” !

31 sierpnia br. odbyło się kolejne posiedzenie branżowego Trójstronnego Zespołu do Spraw Ochrony Zdrowia. Miało ono wyjątkowy charakter, bo na wniosek strony społecznej udział w posiedzeniu wziął Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł. Spotkanie w całości poświęcono było omówieniu i przedstawieniu przez ministra zapowiadanych przez niego zmian systemowych w ochronie zdrowia, zawartych w dokumencie ,,Narodowa Służba Zdrowia – Strategia zmian w systemie ochrony zdrowia w Polsce" .

przeczytaj

Alfred Bujara: Większość Polaków popiera nasz pomysł

- Chyba we wszystkich sondażach większość Polaków, choć czasem nieznaczna, nie chce ograniczeń handlu w niedzielę. Solidarność mówi co innego. Alfred Bujara: - Przedstawiciele Komitetu Inicjatywy Obywatelskiej, w tym Solidarności, przekazali w piątek marszałkowi Sejmu Markowi Kuchcińskiemu ponad 518 tys. podpisów poparcia tych Polaków, którzy zgadzają się z obywatelskim projektem ustawy ograniczającej handel w niedzielę. Uważam, że te sondaże są robione nieetycznie.

przeczytaj

"Wynagrodzenie razy 2,5 i pracownicy byliby zadowoleni". Eksperci o zakazie handlu w niedziele

- Ten projekt jest niekonsekwentny i niekorzystny dla konsumentów - mówi o projekcie ograniczenia handlu w niedziele Piotr Szumlewicz z OPZZ. Jego zdaniem, "lepszym rozwiązaniem byłoby obligatoryjne płacenie wyższych wynagrodzeń wszystkim pracownikom pracującym w niedziele". Ireneusz Jabłoński, ekspert Centrum Adama Smitha ostrzega z kolei przed zwolnieniami. - 8-10 proc. pracowników z dużych centrów pracy straci ją - mówi.

przeczytaj

Paweł Szałamacha proponuje zakaz handlu w niedzielę raz w miesiącu

- Jestem zwolennikiem rozwiązania, by wprowadzić zakaz handlu w pierwszą niedzielę miesiąca, następnie obserwować konsekwencje przez dwa lata i wrócić do tematu - mówiminister finansów Paweł Szałamacha.

przeczytaj

Posiedzenie Doraźnego Zespołu ds. zamówień publicznych RDS

2 września br. odbyło się posiedzenie Doraźnego Zespołu ds. zamówień publicznych RDS, które poświęcone było analizie funkcjonowania przepisów wprowadzonych nowelizacją ustawy Prawo zamówień publicznych i działaniom Urzędu Zamówień Publicznych w zakresie poprawnego stosowania przepisów ustawy.

przeczytaj

Obrady WRDS: o sytuacji organizacyjnej i finansowej służby zdrowia w województwie podlaskim

W obradach uczestniczyli zaproszeni goście: Piotr Duda Przewodniczący Rady Dialogu Społecznego, Andrzej Jacyna- P.O. Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia, Dorota Gardias - Przewodnicząca Forum Związków Zawodowych, Maria Ochman- Przewodnicząca Kraj. Sekretariatu Ochrony Zdrowia, Andrzej Radzikowski- Wiceprzewodniczący OPZZ, przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia z departamentu dialogu społecznego i z departamentu funduszu ochrony zdrowia, parlamentarzyści, przedstawiciele konsulatów honorowych w Białymstoku i samorządowcy z Marszałkiem Województwa Podlaskiego Jerzym Leszczyńskim.

przeczytaj