0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Czy rząd zamierza ograniczyć prawo do emerytury?

Obniżenie wieku emerytalnego to jedna z obietnic wyborczych Prawa i Sprawiedliwości, która miała być zrealizowana w ciągu pierwszych 100 dni rządu. Minęło ponad 200 dni, a ustawy wciąż nie ma. Do mediów i społeczeństwa docierają sprzeczne informacje w tej sprawie. Najbardziej bulwersującą wiadomość znajdujemy w załączniku nr 1 do założeń projektu budżetu państwa na rok 2017.

przeczytaj

OPZZ, obniżenie wieku emerytalnego: Wystosowano list otwarty do prezydenta i premiera

- Czy rząd w porozumieniu z prezydentem chce uzupełniać deficyt budżetowy kosztem emerytów, pozbawiając ich uprawnień emerytalnych - pyta OPZZ w liście otwartym.

przeczytaj

Jan Guz: - Panie prezydencie, rządzie nie toście nam obiecali! - OPZZ przeciwko emerytalnym pomysłom rządzących

Jak stwierdził Jan Guz, jeśli rząd przygotuje przepisy wiążące wiek emerytalny ze stażem pracy, prawo do wcześniejszego przejścia na emeryturę stracić może 1/3 pracowników.

przeczytaj/posłuchaj

Protestowali młodzi lekarze

W Warszawie protestowali lekarze rezydenci. Są to młodzi lekarze po studiach i stażu, którzy odbywają szkolenie specjalizacyjne. Trwa ono od 4 do 10 lat. Młodzi medycy przekonują, że zarabiają za mało i protestują.

przeczytaj

Rząd nie ma planów likwidacji Służby Celnej. Celnicy odpowiadają: będą zwolnienia

- Nie ma planów likwidacji Służby Celnej. W ramach Krajowej Administracji Skarbowej powstanie Służba Celno-Skarbowa będąca jednolitą formacją umundurowaną liczącą ok. 7 tys. osób. W jej skład wejdą ci funkcjonariusze celni, którzy wykonują obecnie m.in. kontrole na granicach, do których dołączy ok. 800 funkcjonariuszy Wywiadu Skarbowego - czytamy w komunikacie biura komunikacji i promocji Ministerstwa Finansów.

przeczytaj

Związki zawodowe również dla stażystów

Negocjacje reformy związkowej przynoszą pierwsze efekty. Zgodnie z zapowiedziami rząd uwzględnił niektóre propozycje partnerów społecznych i zmodyfikował projekt nowelizacji ustawy o związkach zawodowych.

przeczytaj

Biskupi zachęcają do działania ws. niedzieli wolnej od handlu

O podjęcie akcji zbierania podpisów pod tą inicjatywą ustawodawczej dotyczącej ograniczenia handlu w niedziele zaapelowali wspólnie biskupi czterech diecezji: gliwickiej, opolskiej, sosnowieckiej i archidiecezji katowickiej. - Niedziela może znów stać się gwarantem emocjonalnego wyciszenia, a także budowania wspólnoty religijnej i narodowej - piszą hierarchowie.

przeczytaj