0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Są pierwsze oceny pomysłów Morawieckiego ws. emerytur

Koncepcja jest ciekawa, ale zbyt skomplikowana - ocenili pomysły dotyczące emerytur w Programie Budowy Kapitału niektórzy przedstawiciele branży podczas środowej (10 sierpnia) debaty.

Z punktu widzenia Kowalskiego system będzie prosty - uważa Paweł Borys, szef Polskiego Funduszu Rozwoju.

Eksperci wskazali na potrzebę przekonania do nowego systemu pracodawców.

Przeczytaj

List otwarty nauczycieli przeciwko manipulowaniu najnowszą historią Polski

LIST OTWARTY NAUCZYCIELI PRZECIWKO MANIPULOWANIU NAJNOWSZĄ HISTORIĄ POLSKI

Przeczytaj

Czy chorobowe wpłynie na prawo do emerytury

Osoby ubiegające się o świadczenia liczone na starych zasadach muszą pamiętać o tym, że okres przebywania na zwolnieniu lekarskim obniży wysokość wypłaty. W podobnej sytuacji będą ubezpieczeni starający się o gwarantowaną emeryturę minimalną

Przeczytaj

Krótszy czas pracy i dodatkowy urlop wypoczynkowy. Jakie są uprawnienia pracownicze osób niepełnosprawnych?

Prawa wszystkich pracowników reguluje kodeks pracy. Jest to podstawa prawna do określenia czasu i organizacji pracy a także wymiaru urlopu przysługującego pracownikom. Jednak w przypadku osób niepełnosprawnych, pracodawca zobowiązany jest do respektowania przywilejów pracownika wyznaczonych przez ustawę o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.

Przeczytaj

Brakuje 5 mld zł na 500+. Eksperci: jeśli nie zdarzą się zmiany w systemie podatkowym, to będzie kłopot w przyszłym roku

- Jeśli przez te pół roku nie zdarzą się istotne, jakościowe zmiany w systemie podatkowym, to będzie kłopot w przyszłym roku - mówił prof. Witold Modzelewski z Uniwersytetu Warszawskiego, komentując słowa ministra Henryka Kowalczyka o brakującej kwocie 5 mld zł na obsługę programu Rodzina 500+.

Przeczytaj

Delegowanie pracowników. Resort infrastruktury chce znać stanowisko Węgier i Włoch

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa poprosiło ambasady RP w Rzymie i w Budapeszcie o uzyskanie jednoznacznego stanowiska władz włoskich i węgierskich na temat tego, jak wprowadzone przez te państwa przepisy dotyczące delegowanych pracowników, wpłyną na międzynarodowy transport drogowy - poinformowało biuro prasowe MIB.

Przeczytaj

Niedziela bez zakupów

Jak informuje "Nasz Dziennik" akcja zbierania podpisów pod obywatelskim projektem zmian w prawie dotyczących ograniczenia handlu w niedzielę nabiera impetu. Podpisy zbierają wolontariusze m.in. w Warszawie, Gdańsku, Rzeszowie i Ełku. Tylko pierwszego dnia akcji, w miniony wtorek, na listach poparcia zebrano ich kilka tysięcy.

Przeczytaj

Wkrótce kopalnia Krupiński zakończy wydobycie; nikt nie straci pracy

W końcu stycznia przyszłego roku nierentowna kopalnia Krupiński w Suszcu ma zakończyć wydobycie węgla. Nikt nie straci pracy – większość 2,2-tysięcznej załogi kopalni znajdzie pracę w innych kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW), inni skorzystają z osłon socjalnych.

Przeczytaj