0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

D z i s i a j:

Warszawa: spotkanie przedstawicieli ogólnokrajowych organizacji związkowych działających w transporcie drogowym;

Poznań: posiedzenie Rady Reprezentantów Federacji Związków Zawodowych Pracowników Przemysłu Spożywczego

Spotkanie z ekspertami Banku Światowego

Rozmowy dotyczyły sytuacji na polskim rynku pracy, w tym szczególnie olbrzymiej skali umów cywilno-prawnych. Goście z Banku Światowego postawili problem rosnącego dualizmu na rynku pracy - umów etatowych i niestabilnego zatrudnienia w ramach umów okresowych lub cywilno-prawnych.

przeczytaj

Emerytury: nadchodzi rewolucja w systemie. Jak będziemy oszczędzać na nasze przyszłe świadczenie?

Przekształcenie Otwartych Funduszy Emerytalnych w fundusze inwestycyjne, to jeden z elementów reformy emerytalnej i Programu Budowy Kapitału. Jednak zdaniem Wiesławy Taranowskiej, wiceprzewodniczącej OPZZ, powiązanie przyszłych emerytur z rynkiem kapitałowym jest zbyt ryzykowne, obojętnie, czy aktywami będzie zarządzały OFE, czy fundusze inwestycyjne. - W OFE jest różnie, dzisiaj można dużo zarobić, ale jutro można wszystko stracić. Nie ma gwarancji zabezpieczenia tego pieniądza. Nie wszyscy znają system powiązań kapitałowych, grania na giełdzie. Chcielibyśmy, żeby ten system był przyjazny ubezpieczonemu. No i najważniejsza rzecz: stabilność systemu emerytalnego. Przemodelowanie, przerabianie, dwa – trzy razy w roku zmieniana ustawa – ludzie nie mogą za tym wszystkim nadążyć. Każdy musi wiedzieć, że idzie do pracy, płaci składki i będzie mieć określoną emeryturę. A nie, że w trakcie gry zmienia się zasady. Tak nie może być – uważa ekspertka.

przeczytaj

Lotos Kolej przywraca dyrektora do pracy. Po protestach pracowników

Od minionego czwartku (16.02.) pracownicy spółki Lotos Kolej domagali się przywrócenia do pracy zwolnionego tamtego dnia dyrektora ds. operacyjnych tej firmy - Mirosława Łosińskiego . W czwartek i piątek pracownicy zorganizowali dwie pikiety przed siedzibą swojej spółki i Grupy Lotos. W środę po południu pod siedzibą Grupy Lotos S.A. odbyła się kolejna manifestacja w tej sprawie: brało w niej udział około 200 wyposażonych w gwizdki i transparenty pracowników. Po około dwóch godzinach do pracowników wyszedł prezes spółki Lotos Kolej, Henryk Gruca i poinformował, że dyrektor Łosiński pozostanie na dotychczasowym stanowisku.

przeczytaj

Ziętek, Sierpień 80: Solidarność w KHW zachowuje się skrajnie nieodpowiedzialnie

Bogusław Ziętek: - Wypłata drugiej części czternastki trzeciego marca jest zagrożona, a dziesiątego marca górnicy z KHW mogą nie otrzymać swoich wynagrodzeń. My zgłaszamy gotowość przystąpienia do rozmów natychmiast. Mamy ustalone priorytety, których chcemy bronić - średnie wynagrodzenie na poziomie z Polskiej Grupy Górniczej, które oznacza dla pracowników na robotniczych stanowiskach wzrost wynagrodzeń. Przykro mi to stwierdzić, ale Solidarność w Katowickim Holdingu Węglowym zachowuje się skrajnie nieodpowiedzialnie. W moim przekonaniu robią wszystko, aby rozpieprzyć fuzję KHW i PGG – mówi Ziętek.

przeczytaj

Związki zaczęły konkurować o palmę pierwszeństwa

- Mamy przedziwną sytuację, jak gdyby związki zawodowe KHW i PGG zaczęły konkurować między sobą o palmę pierwszeństwa, decyzyjności czy wpływania na proces. Jeśli do marca nie uda się osiągnąć porozumienia w negocjacjach, instytucje finansowe postawią KHW w stan upadłości. Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie - powiedział wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

przeczytaj