0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

WAŻNE SPRAWY - PRZEGLĄD TYGODNIA (9 - 13.04).

Miała być rewolucja w prawie pracy, a wszystko wskazuje na to, że nowy projekt Kodeksu pracy nigdy nie ujrzy światła dziennego. Po 18 miesiącach prac Komisji Kodyfikacyjnej, na którą wydano ponad 1 mln zł, projekt trafił na biurko minister Elżbiety Rafalskiej. Rafalska nie zabrała jeszcze głosu w sprawie, wydaje się jednak, że losy projektu są przesądzone.

przeczytaj

35 lat działalności KZZ Ciepłowników

12 kwietnia w Bydgoszczy odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 35 - lecia Krajowego Związku Zawodowego Ciepłowników.Gospodarzem spotkania był Lech Hemmerling, wieloletni przewodniczący związku. Kierownictwo OPZZ reprezentowała Wiesława Taranowska, wiceprzewodnicząca konfederacji. Grupa działaczy KZZC została wyróżniona odznakami „Za zasługi dla OPZZ”.

przeczytaj

W Europie o konwergencji płac

12 kwietnia bieżącego roku w Brukseli odbyło się posiedzenie rozszerzonego Komitetu Sterującego (Prezydium) Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych (EKZZ), na którym OPZZ reprezentowali Jan Guz i Adam Rogalewski. Liderzy europejskich związków zajęli się między innymi tematyką potrzeby konwergencji wynagrodzeń pomiędzy wschodnią a zachodnią Europą, przyszłością europejskiego ruchu związkowego, jak również ostatnimi inicjatywami Komisji Europejskiej dotyczącej wprowadzenia w życie zasad Europejskiego Filaru Praw Społecznych.

przeczytaj

Opinie i analizy

Reaktywacja Trójstronnego Zespołu ds. Ochrony Zdrowia

OPZZ przekazało na ręce wiceminister zdrowia Józefy Szczurek – Żelazko listę priorytetowych zagadnień do pilnego procedowania w II kwartale br. w ramach Trójstronnego Zespołu ds. Ochrony Zdrowia przy Ministrze Zdrowia. Uśpienie dialogu w zespole branżowym był po części spowodowany ostatnią aktywnością strony społecznej w zakresie prac nad regulacją płacową w ochronie zdrowia i jej nowelizacją.

przeczytaj

Zielone światło dla płac w ochronie zdrowia?

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Józefa Szczurek – Żelazko skierowała do członków Zespołu problemowego ds. usług publicznych RDS pismo informujące o decyzji Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego o skierowaniu na formalną ścieżkę legislacyjną propozycji zawartych w materiale roboczym przekazanym członkom zespołu, dotyczącym zmian w ustawie z dnia 8 czerwca 2017r. o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych.

przeczytaj

W mediach

Minister Rafalska: Kodeks pracy wymaga zmian. "Solidarność" i OPZZ nie akceptują propozycji

Panuje ogólna zgoda co do tego, że Kodeks pracy wymaga zmiany - powiedziała w szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. - Nie wyobrażam sobie jednak, żeby nowe przepisy można było przyjąć bez zgody stron, które przy nich pracowały - dodała.

przeczytaj

Paraliż lotów na majówkę coraz bardziej prawdopodobny. Piloci mają dość

Zmęczeni grafikami, bez podwyżek, źle taktowani w firmie. Etatowi piloci LOT-u za tydzień zdecydują, czy w majówkę zastrajkują. Ci na kontraktach, rozglądają się za pracą w konkurencji. Czeka nas paraliż lotnisk? To oznacza, że dla klientów LOT tegoroczna majówka może być wyjątkowa. To właśnie wtedy kończy się 30-dniowy test dla Rafała Milczarskiego, prezesa LOT. Nie tylko musi usiąść do rozmów, ale dojść do porozumienia i opanować pożar w spółce. Na 1. maja zapowiadany jest ewentualny strajk pilotów.

przeczytaj