0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Posiedzenie Rady Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych

W Warszawie odbyło się posiedzenie Rady Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych, reprezentujących funkcjonariuszy, Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej i Służby Celno-Skarbowej, przy współpracy Konwentu Dziekanów Korpusu Oficerów Zawodowych. Spotkanie rozpoczęto od przedstawienia i omówienia sytuacji powstałej w wyniku wprowadzenia ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej.

przeczytaj

Protest pracowników Poczty Polskiej. Chcą więcej zarabiać

Protest był głośny, pocztowcy przynieśli m.in. syreny, trąbki, gwizdki, wuwuzele. Demonstracja przeszła ulicami: Świętokrzyską, Marszałkowską, al. Jerozolimskimi, ul. Chałubińskiego, Koszykową i al. Ujazdowskimi przed gmach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Protestujący pocztowcy zatrzymali się przed Ministerstwem Infrastruktury, któremu podlega Poczta Polska. Skandowano tam hasła m.in.: "Dość wyzysku, czas na podwyżki" i zbierano podpisy pod petycjami w sprawie warunków pracy.

przeczytaj

OPZZ ocenia Konstytucję Biznesu

Zakończył się jeden z etapów konsultacji przygotowanego w Ministerstwie Rozwoju pakietu ustaw pn. Konstytucja Biznesu (pisaliśmy o tym wcześniej tutaj). Konstytucja Biznesu to szereg projektów ustaw (Prawo Przedsiębiorców; przepisy wprowadzające ustawę - Prawo Przedsiębiorców oraz niektóre inne ustawy z pakietu „Konstytucji Biznesu"; o Komisji Wspólnej Rządu i Przedsiębiorców oraz Rzeczniku Przedsiębiorców; o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i Punkcie Informacji dla Przedsiębiorcy; oraz o zasadach uczestnictwa przedsiębiorców zagranicznych i innych osób zagranicznych w obrocie gospodarczym na terytorium RP).

przeczytaj

Zespół ds. Strategii Europa 2020 na temat Krajowego Programu Reform 2017/2018

W Ministerstwie Rozwoju odbyło się posiedzenie Zespołu ds. Strategii Europa 2020, międzyresortowego organu opiniodawczo-doradczego Prezesa Rady Ministrów. Przedmiotem prac Zespołu był projekt Krajowego Programu Reform na rzecz realizacji Strategii Europa 2020. Aktualizacja 2017/2018 (KPR) i uwagi partnerów społecznych zgłoszone w trakcie konsultacji tego dokumentu. Partnerzy społeczni przekazali pisemne opinie do tego dokumentu.

przeczytaj

Sytuacja Ukraińców w Polsce. Konferencja w Opolu

Jurij Kariagin jest prezesem Związku Zawodowego Pracowników Ukraińskich w Polsce. - Zależy nam, by możliwie wszyscy Ukraińcy pracowali w Polsce legalnie - podkreśla. - Wtedy ich składki przyczynią się do rozwoju ekonomicznego w Polsce, a im staż pracy będzie się liczył na Ukrainie. Problemem są nieprawdziwe zaproszenia do pracy wysyłane przez nieuczciwych pośredników. Obywatel Ukrainy przyjeżdża i okazuje się, że pracy dla niego nie ma.

przeczytaj

Związki zawodowe przeciwne propozycji niepłacenia na chorobowym

Jeremi Mordasewicz z Konfederacji Lewiatan zaproponował , by na chorobowym zamiast 80 procent wynagrodzenia płacono 60 procent pensji. Miałoby to jego zdaniem ograniczyć nadużywanie zwolnień lekarskich. - Te propozycje są nie do przyjęcia - oceniła w rozmowie z IAR wiceprzewodnicząca OPZZ Wiesława Taranowska. Podkreśliła, że to lekarz-orzecznik powinien ponosić odpowiedzialność za fałszywe zwolnienia. Dodała, że nie można krzywdzić pracowników uczciwych, którzy chorują.

przeczytaj

Główny ekonomista ZUS: Emerytura obywatelska? To będzie skok na kasę z budżetu państwa

- Im więcej osób będzie miało wizję niskich świadczeń, tym więcej będzie zainteresowanych rozmontowaniem systemu ubezpieczeniowego. Dla zwolenników emerytury obywatelskiej to jest szansa na skok na kasę z budżetu państwa, czytaj – z kieszeni pozostałych obywateli - mówi Paweł Wojciechowski, główny ekonomista ZUS.

przeczytaj