0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Skandaliczna próba zawłaszczenia pieniędzy przyszłych emerytów

Na posiedzeniu sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, wiceminister Marcin Zieleniecki przedstawił rządowy dokument „Przegląd systemu emerytalnego - informacja Rady Ministrów dla Sejmu RP o skutkach obowiązywania ustawy z dnia 11 maja 2012 r. o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych wraz z propozycjami zmian". Wśród kilkunastu propozycji znalazł się pomysł, aby prawo do emerytury przysługiwało dopiero po przepracowaniu 15 lat składkowych.

przeczytaj

Zawiercie: Strajk w odlewni nadal trwa

W poniedziałek, 13 lutego, minął tydzień od rozpoczęcia strajku w Odlewni Żeliwa w Zawierciu. Nadal nie wypracowano porozumienia z zarządem zakładu. Związki zawodowe domagają się zwiększenia stawek godzinowych pracowników zatrudnionych na stanowiskach robotniczych i w systemie akordowym o 2,50 zł brutto. Kolejny postulat dotyczy podwyżek dla pracowników na stanowiskach nierobotniczych o 400 zł brutto.

przeczytaj

Spółki Skarbu Państwa pod płacową presją

W państwowych firmach pełną parą ruszyły negocjacje dotyczące podwyżek wynagrodzeń. Oczekiwania związków zawodowych zwiększa dobra koniunktura na rynku pracy. Takie rozmowy trwają np. w giełdowych spółkach z udziałem Skarbu Państwa, w tym w KGHM, PGNiG, PKN Orlen i Grupie Lotos, gdzie w poniedziałek odbyło się kolejne spotkanie w sprawie podwyżek. Porozumienia nie zawarto. Podobna sytuacja jest w PKN Orlen. Negocjacje płacowe trwają też w PKP Cargo.

przeczytaj

Związkowcy OPZZ piszą do Prezesa KGHM Polska Miedź S. A.

ZZPPM: - Chcemy wierzyć, iż priorytetem Zarządu KGHM jest umocnienie pozycji naszej firmy na światowym rynku i poprawa jej kondycji finansowej. Nie da się jednak tego dokonać bez aktywnego udziału załogi. Nie należy wiec jej lekceważyć i nie brać pod uwagę zgłaszanych uwag, postulatów lub oczekiwań.

przeczytaj

Związkowcy z PGG oraz KHW: wspólnie wypracować taktykę negocjacji ws. łączenia obu spółek

We wtorek, 14 lutego, związkowcy z Polskiej Grupy Górniczej oraz Katowickiego Holdingu Węglowego spotkają się w celu wypracowania koncepcji prowadzenia negocjacji dotyczących łączenia obu spółek, które ma zostać sfinalizowane do końca marca. A w środę, 15 lutego, zapewne dojdzie do kolejnych negocjacji z przedstawicielami resortu energii.

przeczytaj

OPZZ o projekcie 75+: ważne nie tylko kryteria wiekowe

Na początku lutego 2017 roku odbyło się posiedzenie Podzespołu ds. polityki lekowej działającego w ramach Trójstronnego Zespołu ds. Ochrony Zdrowia, zwołanego na wniosek OPZZ. Przedmiotem posiedzenia była po raz kolejny dyskusja nad listą ,,leków 75+", której znowelizowana wersja weszła w życie 1 stycznia br.

przeczytaj

Mocny wzrost cen w Polsce. Inflacja zjada zyski z oszczędności

O 1,8 proc. wzrosły ceny w Polsce w styczniu 2017 r. w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku. Doniesienia Głównego Urzędu Statystycznego potwierdziły, że mamy do czynienia z definitywnym końcem okresu deflacji. Rosnące ceny nie tylko uszczuplają portfele. Inflacja będzie sprawiać, że trzymanie pieniędzy na kontach bankowych będzie coraz mniej opłacalne - a to dlatego, że gdy porównamy rekordowo niskie oprocentowanie lokat do wskaźnika inflacji, to okaże się, że klienci banków nie tylko na nich nie zarabiają, ale realnie nawet tracą.

przeczytaj