0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt
Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

OPZZ ocenia Sprawozdanie Krajowe 2017

W piątek 10 marca br. Valdis Dombrovskis, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej odpowiedzialny za euro i dialog społeczny oraz stabilność finansową, usługi finansowe i unię rynków kapitałowych spotkał się z przedstawicielami pracowników i przedsiębiorców. Dombrovskis przedstawił raport Komisji Europejskiej o sytuacji gospodarczej Polski „Country Report 2017".

przeczytaj

Posiedzenie Zarządu Krajowego Związku Zawodowego Uzdrowisk Polskich

W dniach 9-11 marca w Wieńcu – Zdrój odbyło się posiedzenie ZK ZZ Uzdrowisk Polskich, w którym udział wzięła wiceprzewodnicząca OPZZ Wiesława Taranowska. Obradom przewodniczyła Barbara Sobucka, przewodnicząca ZZ UP.

przeczytaj

Kiedy emerytury będą wyższe?

Od 1 października obniżony zostanie wiek emerytalny – do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Czy ZUS poradzi sobie z rozpatrzeniem takiej lawiny wniosków? Jak ta reforma wpłynie na wysokość świadczeń? Właśnie tego dotyczyła debata pt. „Jakie emerytury dla Polaków?” pod patronatem merytorycznym Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Jan Guz, przewodniczący OPZZ: - Myślę, że nie będzie lawinowego przechodzenia na emeryturę. Choć wiele może zależeć od tego, czy będzie praca i czy pracodawcy zechcą zatrudniać osoby w wieku emerytalnym.

przeczytaj

Koniec dobrej zmiany dla pracowników PZU. Czas na zwolnienia grupowe

Związki zawodowe zareagowały nerwowo. Nie podoba im się skala zwolnień i sposób, w jaki zostały o nich poinformowane: drogą elektroniczną. – Poprzednio tego rodzaju ruchy komunikowane były osobiście, na spotkaniu z prezesem lub przedstawicielem zarządu – wskazuje Krzysztof Ziemniewski, przewodniczący Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Grupy PZU.

przeczytaj

Ratownicy medyczni grożą strajkiem

Domagają się pilnego spotkania w ministerstwie zdrowia z wiceministrem Markiem Tombarkiewiczem. - Jeśli wiceminister nie znajdzie dla nas czasu do końca przyszłego tygodnia, rozpoczniemy przygotowania do ogólnopolskiego strajku - zapowiada przewodniczący Krajowego Związku Ratownictwa Medycznego Roman Badach-Rogowski. Dodał, że sytuacja była tak napięta, iż ze strony pracowników padały propozycje, aby złożyć wypowiedzenia.

przeczytaj

Czarna rozpacz: węgiel na przegranej

Antywęglowa polityka UE jest coraz silniejsza. I coraz trudniej będzie się jej przeciwstawić. Argumentacja Polski, że mamy swą specyfikę i powinniśmy sami kształtować swój miks energetyczny, praktycznie nie jest brana pod uwagę.

przeczytaj

KAS rodzi się w mękach: W urzędach chaos, a na ważnych dokumentach brak podpisu

Pracownicy są niepewni jutra, w urzędach panuje chaos, a na ważnych dokumentach wciąż brakuje podpisu. Opozycja mówi o totalnym bałaganie. Szef KAS odpowiada: Skoro jest tak źle, to dlaczego ze ściągalnością podatków jest tak dobrze.

przeczytaj