0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Dzisiaj: posiedzenie plenarne Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Gdańsku


Chodźcie z nami!

W sobotę, 19 listopada br. Związek Nauczycielstwa Polskiego, organizacja członkowska OPZZ, zaprasza na Ogólnopolską Manifestację Pracowników Oświaty z udziałem rodziców, samorządowców, przedstawicieli organizacji pozarządowych, dyrektorów szkół i placówek, ekspertów i naukowców. Manifestacja odbędzie się w godzinach 12.00-14.00 na placu Piłsudskiego w Warszawie. Kierownictwo Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych apeluje do członków konfederacji o wsparcie naszych kolegów z ZNP.

przeczytaj

Weto albo protesty. Nauczyciele piszą do prezydenta

Związek Nauczycielstwa Polskiego pisze list do prezydenta Andrzeja Dudy. Chce, aby zawetował ustawy o reformie edukacji, kiedy znajdą się na jego biurku. Jeśli tak się nie stanie, nauczyciele mają zagrozić protestami w całym kraju. ZNP w swoim liście powołuje się na list Andrzeja Dudy, wtedy jeszcze kandydata na prezydenta, który skierował do Związku w maju zeszłego roku. Wyrażał się w nim pozytywnie o polskim szkolnictwie, jak również zapowiedział konsultacje społeczne oraz obiecał niepodpisywanie ustaw, które budziłyby sprzeciw dużych grup społecznych.

przeczytaj

Zwolnienia w kopalni Bełchatów. Pracę straci ponad 600 górników

Ustalenie tzw. etatyzacji w oddziałach i spółkach zależnych PGE to podstawowy warunek podpisania porozumienia organizacji związkowych z koncernem PGE GiEK, które kończyłoby spory zbiorowe. Treść porozumienia ustalono już 2 listopada podczas wizyty zespołów negocjacyjnych w Warszawie, gdzie w rozmowach wziął udział także zarząd PGE. Związkowcy weszli w spory zbiorowe, bo jak podkreślają, domagają się bezpiecznych miejsc pracy dla załogi, która obawia się restrukturyzacji.

przeczytaj

Krajowa Administracja Skarbowa wciąż budzi wątpliwości OPZZ

Utworzenie Krajowej Administracji Skarbowej oraz wprowadzenie jednolitego podatku były głównym tematem rozmów OPZZ z wiceministrem finansów, Szefem Służby Celnej Marianem Banasiem w dniu 14 listopada br. Minister Banaś zaprzeczył informacjom, że w wyniku wprowadzenie ustawy o KAS pracę może stracić około 10% osób. W jego ocenie zmiany nie będą wiązały się z dużą liczbą zwolnień.

przeczytaj

OZZL prosi o pomoc premier Szydło

Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy wystosował do premier Beaty Szydło pismo z prośbą o potwierdzenie lub zaprzeczenie informacji, którą nieoficjalnie ogłosił wiceminister Jarosław Pinkas. Według zastępcy szefa resortu zdrowia, nie ma szans na wzrost wynagrodzeń dla młodych lekarzy do końca 2019 roku.

przeczytaj

Marszałek ostro o proteście w Operze Bałtyckiej. Związkowcy odpowiadają: "Chcemy minimalnego poszanowania praw pracowniczych"

- Protestujemy przeciwko obniżaniu zarobków, zwolnieniom i łamaniu praw pracownika - mówią przedstawiciele trzech związków zawodowych w Operze Bałtyckiej. Deklarowali chęć kontynuowania rozmów z nowym dyrektorem instytucji Warcisławem Kuncem i marszałkiem województwa pomorskiego Mieczysławem Strukiem.

przeczytaj

Rada Ochrony Pracy pozytywnie zaopiniowała projekt budżetu dla PIP

Według założeń projektu, budżet PIP w 2017 r. ma wynieść 332 miliony 790 tysięcy złotych. To jest niewiele ponad 18 milionów więcej niż w roku 2016. "Przyznanie środków zarówno na niezbędne podwyżki wynagrodzeń dla inspektorów pracy, jak i na zwiększenie poziomu zatrudnienia w PIP o dodatkowe 59 etatów, jest wysoce uzasadniona" – powiedział w poniedziałek w Sejmie przewodniczący ROP Janusz Śniadek.

przeczytaj

Elastyczne zatrudnienie – tematem międzynarodowej konferencji

14 listopada na Uczelni Łazarskiego w Warszawie odbyła się polsko-włoska konferencja pt. "Elastyczne formy zatrudnienia w Polsce i we Włoszech. Szanse i zagrożenia". Dyskutowano o najbardziej palących kwestiach współczesnego rynku pracy m.in. elastyczność stosunków zatrudnienia a dezintegracja ochrony prawnej czy ograniczenie regulacyjnej roli związków zawodowych.

przeczytaj

Na Stadionie Narodowym odbędzie się Kongres Lewicy

– Spodziewamy się co najmniej kilkuset, a nawet tysiąca uczestników. Musieliśmy wynająć jeszcze jedną salę, bo mamy tyle zgłoszeń – mówi wiceszef SLD Krzysztof Gawkowski o Kongresie Lewicy, który odbędzie się w sobotę na warszawskim Stadionie Narodowym. Dodaje, że deklarację wstępną podpisało niemal 50 organizacji lewicowych.

przeczytaj