0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Wybuch w kopalni Murcki w Katowicach WIDEO Ratownicy znależli ciało górnika

W katowickiej kopalni Murcki w dzielnicy Kostuchna doszło do wybuchu ok. godz. 11.34. Około godziny 18.30, po pokonaniu kilku kilometrów pod ziemią, ratownicy dotarli do podszybia na poziomie 416 w szybie Zygmunt. Znaleźli tam ciało poszukiwanego górnika. Lekarz potwierdził zgon.

przeczytaj

Katowice: Obrady Zespołu Trójstronnego

W Katowicach 26 lipca br., z udziałem Wiceministra Energii Grzegorza Tobiszowskiego oraz Wiceministra Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Stanisława Szweda, odbyło się posiedzenie Zespołu Trójstronnego ds. Bezpieczeństwa Socjalnego Górników. Głównymi tematami spotkania było: stan polskiego górnictwa oraz założenia "Programu dla sektora górnictwa węgla kamiennego 2016-2030".

przeczytaj

Posiedzenie zespołu problemowego ds. ubezpieczeń społecznych

Przedmiotem obrad był poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin.

przeczytaj

Związkowcy z PGE negocjują gwarancje zatrudnienia

Organizacje związkowe działające w kopalniach i elektrowniach (m.in. w Bełchatowie) koncernu PGE GiEK oraz spółkach zależnych domagają się porozumienia gwarantującego załodze zatrudnienie oraz stałe miejsca pracy, bo dotychczasowe już wkrótce wygasają. Np. w kopalni i elektrowni Bełchatów już w 2017 roku.

przeczytaj

Wrocław: W urzędzie miejskim powstał związek zawodowy. "Przeciw nierównemu traktowaniu"

Na czele Związku Zawodowego Pracowników Urzędu Miejskiego Wrocławia stanął Łukasz Kaczkowski, główny specjalista w wydziale nieruchomości komunalnych we wrocławskim urzędzie. - Do związku zapisało się już ok. 70 urzędników. Są to głównie szeregowi pracownicy - informuje Kaczkowski.

przeczytaj

Obowiązkowe etaty przy przetargach. Nowe prawo wchodzi w życie

Obowiązek zatrudniania na etat, gdy spełnione są kryteria kodeksowe, upowszechnienie kryteriów pozacenowych i możliwość zlecania "spółkom-córkom" zadań bez przetargów (tzw. in-house) wprowadza m.in. nowela Prawa zamówień publicznych, która w czwartek wchodzi w życie.

przeczytaj

Zmiany w prawie pracy. Agencje tymczasowe mogą mieć kłopot z kobietami

Resort pracy chce, żeby agencje pracy tymczasowej miały obowiązek płacić kobietom w ciąży aż do porodu, nawet jeśli nie ma dla nich zajęcia. Efekt może być taki, że 300 tys. kobiet pracujących tymczasowo może mieć przez to problem z zatrudnieniem, a kobiety w ciąży nie będą miały żadnych szans na pracę. Drugi scenariusz to wykończenie agencji pracy tymczasowej, czego chcieliby związkowcy.

przeczytaj

Wojewoda przejmie lokalne rady dialogu społecznego

Organy administracji rządowej w terenie zapewnią funkcjonowanie wojewódzkich rad dialogu społecznego (WRDS) – wynika z rządowego projektu nowelizacji ustawy o Radzie Dialogu Społecznego i innych instytucjach dialogu społecznego.

Projekt ustawy dostępny jest T U T A J

przeczytaj

P O Ż E G N A N I A …

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy,
że dnia 26 lipca 2016 roku odeszła od nas
nasza Koleżanka i Przyjaciółka

Helena Jurczyk

Przewodniczącej Okręgowej Komisji Rewizyjnej Zarządu Okręgu Świętokrzyskiego Związku Zawodowego „Budowlani", członkini Komisji Rewizyjnej OPZZ Województwa Świętokrzyskiego, członkini Rady Powiatowej SLD w Końskich - wieloletniej działaczki związkowej.

czytaj dalej

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego Kolegi

Andrzeja Kurpety

Wiceprzewodniczącego Komisji Rewizyjnej OPZZ,
Członka Prezydium Okręgu Świętokrzyskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego,
Prezesa Oddziału ZNP w Bliżynie

czytaj dalej