0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt
Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

D z i s i a j:

· Jubileusz 110 – lecia Ruchu Związkowego Komunalnych

· Posiedzenie Rady OPZZ województwa opolskiego

Krok do przodu w sprawie węgla deputatowego

9 czerwca, zgodnie z porządkiem obrad Sejmu RP odbyło się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego. Przypominamy, że to z inicjatywy Związku Zawodowego Górników w Polsce przy wsparciu innych central związkowych udało się zebrać na początku roku ponad 125 tys. podpisów obywateli pod tym projektem.

przeczytaj

PLENARNE POSIEDZENIE RADY DIALOGU SPOŁECZNEGO 8.06.2016

8 czerwca br. odbyło się posiedzenie Prezydium oraz Plenarne Posiedzenie Rady Dialogu Społecznego. Prezydium postanowiło zwrócić się do rządu i marszałka sejmu z wnioskiem o przekazywanie poselskich i rządowych projektów ustaw w takim terminie aby umożliwić zajęcie stanowiska przez Radę przed rozpoczęciem ich procedowania w Sejmie. Przed rozpoczęciem plenarnego posiedzenia Rady Dialogu Społecznego odbyła się uroczystość nadania imienia Tadeusza Chwałki Sali B w centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" im. A. Bączkowskiego.

przeczytaj

Znacząca rola dialogu w Polsce

9 czerwca, w drugim dniu 19. posiedzenia Senatu, senatorowie wysłuchali sprawozdania z działalności Rady Dialogu Społecznego w okresie od 22 października 2015 do 31 marca 2016. Przedstawił je Piotr Duda, przewodniczący Rady.

przeczytaj

Pracodawcy i związkowcy: rząd tylko pozoruje rozmowy

Pierwszym punktem porządku obrad posiedzenia Rady Dialogu Społecznego w środę był... brak dialogu. Organizacje pracodawców i związki zawodowe zgodnie zarzucały rządowi, że ten tylko pozoruje rozmowy, a czasami świadomie unika konsultacji.

przeczytaj

Górnicy z kopalni Makoszowy będą pikietować pod biurem Beaty Szydło

W kopalni Makoszowy atmosfera coraz bardziej napięta. Górnicy zapowiedzieli, że w najbliższy poniedziałek będą pikietować pod biurem poselskim premier Beaty Szydło w Brzeszczach. Chyba, że do tego czasu pani premier spotka się z nimi i usiądą do konkretnych rozmów dotyczących przyszłości zakładu. - Nie walczymy o podwyżki i nie bawimy się w politykę. Walczymy o utrzymanie miejsc pracy. Kopalnia broni się ekonomicznie i społecznie - oświadczyli przedstawiciele związków zawodowych, działających w kopalni Makoszowy.

przeczytaj

W szpitalu im. Sz. Strakiewicza 16 czerwca rozpoczyna się strajk bezterminowy. Utrudnienia dla pacjentów

Od wielu miesięcy w Szpitalu im. Sz. Starkiewicza trwa spór zbiorowy na tle płacowym. Związki zawodowe zarzucają dyrektorowi, że ten uprawia niesprawiedliwą politykę płacową, dyskryminując część pracowników. Domagają się 300 zł brutto podwyżki dla wszystkich pracowników. Szanse na to, w najbliższym czasie, są raczej znikome. Lecznica jest w fatalnej kondycji finansowej, komornik zajął konto szpitala, a sam dyrektor jeszcze w marcu oznajmił, że „z pustego nawet Salomon nie naleje”.

przeczytaj

18 czerwca w Warszawie odbędzie się marsz lekarzy. "To ma być protest ostrzegawczy"

Lekarze alarmują, że 18 czerwca o godz. 14:00 odbędzie się symboliczny przemarsz spod Ministerstwa Zdrowia pod Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. - Walczymy o lepszą przyszłość polskiej medycyny, o wyższe płace, a także o pacjentów, którzy zasługują na jak najlepszą opiekę lekarską - informuje Damian Patecki, przewodniczący Zarządu OZZL.

przeczytaj

Proces związkowców z Kauflanda

Przed sądem pracy w Bełchatowie ruszyły procesy Barbary Wejman i Przemysława Krajdy - związkowców, którzy na początku marca zostali zwolnieni z pracy w Kauflandzie, tuż po tym, jak założyli w markecie związek zawodowy.

przeczytaj

Młodzi pracownicy, organizujcie się! Związkowcy pracowali nad strategią

„Organizowanie młodych związkowców w Polsce" - pod takim hasłem związkowa młodzież z OPZZ i NSZZ „Solidarność" spotkała się 6 i 7 czerwca w Kazimierzu Dolnym, aby podsumować dotychczasowe działania i opracować harmonogram pracy na kolejne półtora roku.

przeczytaj