0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Zawalcz z nami o wzrost funduszu świadczeń socjalnych

przeczytaj

Apel ws. odmrożenia wysokości odpisu na fundusz świadczeń socjalnych

Związek Zawodowy „Budowlani" dołączył do akcji wysyłania apeli do Premiera Mateusza Morawieckiego – Ministra Rozwoju i Finansów ws. odmrożenia wysokości odpisu na fundusz świadczeń socjalnych w 2018 roku.

przeczytaj

"Trudna sytuacja w oświacie", czyli przebudzenie związkowców z "Solidarności"

Członkowie nauczycielskiej "Solidarności" w listopadzie odwiedzą biura posłów PiS. Powód? "Trudna sytuacja w oświacie". Związek Nauczycielstwa Polskiego jest zdziwiony. - Gdzie byli przez ostatni rok? - pyta szef ZNP Sławomir Broniarz.

przeczytaj

Handel w niedziele: "Komplikujemy ludziom życie. Wystarczyłoby zmienić jeden artykuł"

Nie rozumiem, dlaczego zamiast zmienić jeden artykuł w kodeksie pracy, piszemy ogromną, skomplikowaną ustawę i komplikujemy życie ludziom - komentował we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 Jeremi Mordasewicz z Konfederacji Lewiatan. OPZZ postuluje z kolei wprowadzenie 2,5 razy wyższych stawek za pracę w niedzielę. - Po to, żeby pracodawca zastanowił się, czy mu się opłaca prowadzić działalność w niedzielę, czy mu się nie opłaca - dodawał Andrzej Radzikowski z OPZZ.

przeczytaj/zobacz

Celnicy idą do sądu i chcą przywrócenia przywilejów. Także w Gdyni

Funkcjonariusze są rozgoryczeni i mówią wprost: odarto nas z godności. - To nie do pomyślenia, żeby po ponad dwudziestu latach zabierano mi mundur oraz stopień oficerski - żali się gdyński celnik, pragnący zachować anonimowość. - Pracowałem na nie całą karierę. Czuję się, jakby ktoś mi napluł w twarz. Przez lata jako celnicy wypracowujemy znaczną część budżetu państwa, a teraz okazało się, że nikt nas za to nie szanuje.

przeczytaj

Rząd chce stworzyć kominy emerytalne: Likwidacja ograniczenia do 30-krotności przy płaceniu składek emerytalnych

Wczoraj rano do partnerów społecznych trafił projekt ustawy o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw. Dokument ten został przygotowany przez resort pracy. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie to, że także dzisiaj projektem ma się zająć Stały Komitet Rady Ministrów. - Taki sposób procesowania jest sprzeczny zasadami dialogu społecznego – podkreśliła Wiesława Taranowska, wiceprzewodnicząca OPZZ.

przeczytaj

Zespół Rady Dialogu Społecznego o emeryturach pomostowych

26 października br. odbyło się kolejne posiedzenie Zespołu problemowego ds. ubezpieczeń społecznych RDS, na którym kontynuowano dyskusje nt. emerytur pomostowych. Związki zawodowe zgodnie stwierdziły, że emerytury pomostowe mające charakter wygasający i obejmujące tylko wybraną grupę ubezpieczonych tj. urodzonych od 1.01.1949, którzy równocześnie podjęli pracę przed 1.1.1999 r. jest złamaniem wcześniejszych uzgodnień.

przeczytaj

Zespół ds. zamówień publicznych RDS

25 i 26 października br. odbyły się posiedzenia Doraźnego Zespołu ds. zamówień publicznych Rady Dialogu Społecznego. Zespół przygotowuje rekomendacje do nowego prawa zamówień publicznych, którego projekt będzie przygotowywać Ministerstwo Rozwoju i Urząd Zamówień Publicznych w przyszłym roku.

przeczytaj

„Neues Deutschland“ o polskich kierowcach: „Zła płaca za dobrą jazdę“

W Światowy Dzień Godnej Pracy, 7 października, na parkingach przy autostradach w Niemczech można było spotkać ekipy niemieckich związkowców. W ramach akcji informacyjnej Niemieckie Zrzeszenie Związków Zawodowych (DGB) chciało zwrócić uwagę kierowców na ich prawa i „oszustwo płacowe" w branży transportowej. - Ofiarami są często kierowcy z Europy Wschodniej, którzy w międzyczasie załatwiają ponad jedną trzecią transportu towarów na niemieckich autostradach – pisze lewicowy dziennik „Neues Deutschland” (ND) w artykule „Zła płaca za dobrą jazdę”.

przeczytaj

100. Rocznica Odzyskania Niepodległości

26 października w Pałacu Prezydenckim odbyło się pierwsze posiedzenie Komitetu Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości RP. Procom Komitetu przewodniczy Prezydent Andrzej Duda. Pod nieobecność przewodniczącego OPZZ, Jana Guza – członka Komitetu, w posiedzeniu wzięła udział Wiesława Taranowska, wiceprzewodnicząca OPZZ.

przeczytaj