0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Odpowiedź na interpelację poselską

Poniżej zamieszczamy treść odpowiedzi, jakiej udzielił Sekretarz stanu MSWiA Jarosław Zieliński na interpelację złożoną przez posła Tomasza Rzymkowskiego, w sprawie uproszczenia systemu emerytalnego służb mundurowych.

przeczytaj

II Mistrzostwa w Bezpiecznym Montażu Rusztowań BMR 2018

Głównym celem Mistrzostw jest zwrócenie uwagi na niebezpieczny i odpowiedzialny zawód montera rusztowań oraz prezentacja producentów rusztowań, sprzętu BHP w pracy na wysokości, integracja branży rusztowaniowej, edukacja i podnoszenie poziomu bezpieczeństwa pracy na budowie wśród młodzieży szkół technicznych i środowisku zawodowym – pracowników, kierowników, inspektorów i pracodawców. Związek Zawodowy Budowlani w pełni popiera i angażuję się w promocję takich inicjatyw.

przeczytaj

Brazylia: Strajk pracowników metra w Sao Paulo

18 stycznia, późnym wieczorem, związek zawodowy pracowników metra w Sao Paulo podjął decyzję o 24 – godzinnym strajku. Związkowcy protestują przeciwko planom prywatyzacji kolei podziemnej. Wbrew Regionalnemu Sądowi Pracy, który nakazał protestującym utrzymanie w ruchu minimum 60 procent składów, pociągi stanęły na pięciu liniach.

przeczytaj

Opinie i analizy

Ważne Sprawy - podsumowanie tygodnia

Zgodnie z najnowszymi danymi Głównego Urzędu Statystycznego przeciętne wynagrodzenie w Polsce wynosi aż 4974 zł brutto. Niestety powyższe dane są mylące. Dotyczą one jedynie osób zatrudnionych w firmach zatrudniających co najmniej 10 pracowników, a według najbardziej aktualnych danych przeciętne pensje w mikroprzedsiębiorstwach wynoszą zaledwie 2577 zł brutto. Ponadto blisko 70% pracowników otrzymuje płace poniżej średniej. Nieliczni Polacy zarabiają setki tysięcy złotych, a inni otrzymują pensje bliskie płacy minimalnej.

przeczytaj

W mediach

Nie przepracujesz 15 lat? Nie dostaniesz emerytury

Czeka nas kolejna reforma emerytur? Prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska proponuje, by nie tylko wiek, ale także staż pracy był warunkiem przejścia na emeryturę. Senior miałby dożywotnio wypłacane świadczenie, jeśli przepracuje co najmniej 15 lat! Nie będzie łatwo jednak przeforsować te przepisy, bo pomysł ten nie podoba się związkowcom. – Te 15 lat to za mało – uważa Wiesława Taranowska wiceszefowa OPZZ. – Przez ten czas zbyt wiele na emeryturę i tak nie uzbierają – dodaje.

przeczytaj

Związek Powiatów Polskich o problemach w służbie zdrowia

Państwo będzie silne, jeżeli będzie sprawnie funkcjonowało w zakresie zdrowia, bezpieczeństwa i edukacji. Taka teza padła na posiedzeniu zarządu Związku Powiatów Polskich. Jak ustalili samorządowcy, Związek Powiatów Polskich będzie domagał się spotkania z Ministrem Zdrowia, a także oficjalnie wystąpi do Łukasza Szumowskiego z pismem, w którym przedstawione zostaną postulaty.

przeczytaj

USA: Mniej pracy, więcej wypoczynku

Standardowy tydzień pracy w Stanach Zjednoczonych to 40 godzin. Odejmując wakacje, święta i dni chorobowe, przeciętny Amerykanin spędza rocznie w pracy ok. 1,780 godzin, co wśród rozwiniętych krajów zachodnich stanowi osobliwość. Niemcy na przykład, pracują średnio 35 godzin tygodniowo i 1,360 godzin rocznie, podobnie jest we Francji, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Holandii i wielu innych krajach.

przeczytaj