0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Nie lekceważyć dialogu społecznego!

Przewodnicząca Rady Dialogu Społecznego Henryka Bochniarz, wystosowała do Marszałków Sejmu i Senatu RP pismo w sprawie poselskiego projektu ustawy o Sądzie Najwyższym. Sygnatariusze tego wystąpienia krytycznie oceniają praktykę uchwalania najważniejszych ustaw ustrojowych z pominięciem procedury dialogu społecznego. Pod listem podpisali się przedstawiciele organizacji pracodawców i central związkowych. Brakuje podpisu przedstawiciela NSZZ „Solidarność".

przeczytaj

Narasta konflikt w łódzkim MPK. Czy tramwaje staną?

Związki zawodowe działające w MPK - Łódź grożą strajkiem, jeśli zarząd tej spółki nie zgodzi się na realizację postulatów związkowców. Strajk miałby odbyć się we wrześniu. Władze Łodzi i zarząd MPK apelują do związkowców, aby odstąpili od swoich postulatów. Władze MPK twierdzą, że żądania podwyżek wynagrodzeń będą oznaczały podniesienie cen biletów jednorazowych o 20 groszy, a migawek (biletów miesięcznych) o 10 zł.

przeczytaj

Pracownicy służby zdrowia walczą o lepsze płace. Będzie też protest

W środę w Sejmie odbędzie się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy mającej polepszyć warunki zatrudnienia w służbie zdrowia. Jest to konkurencyjny projekt do rządowego, który obecnie czeka już tylko na podpis prezydenta. Przyjęta pod koniec czerwca przez parlament rządowa wersja ustawy zakład niższe niż oczekiwano podwyżki płac oraz dłuższy czas dochodzenia do wymaganego pułapu. Porozumienie Zawodów Medycznych zapowiada protesty.

przeczytaj

Protest ratowników zawieszony. Jest porozumienie

Na mocy porozumienia, z dniem jego podpisania, ratownicy zawieszają akcję protestacyjną. Porozumienie zakłada wprowadzenie średniego wzrostu miesięcznego wynagrodzenia - wraz ze wszystkimi innymi składnikami i pochodnymi w przeliczeniu na etat albo równoważnik etatu - o 400 zł od 1 lipca 2017 r. oraz o kolejne 400 zł od 1 stycznia 2018 r. - dla ratownika medycznego, dyspozytora medycznego w pozaszpitalnym systemie Państwowe Ratownictwo Medyczne.

przeczytaj

150 zł podwyżki w ZUS. Z wyrównaniem od 1 stycznia 2017 r.

Porozumienie w tej sprawie nie kończy trwającego w ZUS sporu zbiorowego, ale jest wypełnieniem jednego z postulatów. Dodatkowo zdecydowano, ze kwota 3,6 mln zł zostanie przeznaczona na podwyżki w segmencie IT. - Przedstawiciele wszystkich związków zawodowych w ZUS przystali na projekt porozumienia płacowego zaproponowanego przez prof. Gertrudę Uścińską i potwierdzili, że stanowi ono realizację pierwszego punktu ich żądań – powiedział rzecznik prasowy ZUS Wojciech Andrusiewicz.

przeczytaj