0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt
Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Poznań: posiedzenie Rady OPZZ województwa wielkopolskiego;

Warszawa: posiedzenie plenarne Rady Dialogu Społecznego;

Gdańsk: posiedzenie plenarne Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Gdańsku

Rada OPZZ

22 marca w Warszawie odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Rady Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych.

przeczytaj

ZZPPM: Czy kierownictwo Polskiej Miedzi funkcjonuje w wirtualnej rzeczywistości?

- Zdaniem władz KGHM załoga Polskiej Miedzi zarabia wystarczająco dużo nie ma wiec powodu do podnoszenie jej wynagrodzeń.
Czy uważacie , że jest to uzasadniony pogląd? Nasz związek z nim się całkowicie nie zgadza. Wręcz odnosimy wrażenie, że kierownictwo Polskiej Miedzi, funkcjonuje w wirtualnej rzeczywistości i całkowicie rozmija się z rzeczywistością.

przeczytaj

ZNP: Nie zgadzamy się na propozycje MEN dotyczące płac

- Wyrażamy zdecydowany sprzeciw wobec nowego modelu finansowania oświaty MEN. Związek Nauczycielstwa Polskiego dementuje przedstawione w mediach informacje o rzekomym podsumowaniu prac grup roboczych, a także dokonania jakichkolwiek ustaleń. Fakt ten jest przykładem dezinformowania opinii publicznej.

przeczytaj

Matematyka minister Zalewskiej, czyli skąd MEN weźmie pieniądze na obiecane podwyżki nauczycieli

MEN pracuje nad dwoma zmianami ws. wydatków na szkoły. Pierwsza dotyczy dzielenia subwencji oświatowej, czyli puli pieniędzy, które samorządy dostają z budżetu na ich utrzymanie (ok. 40 mld zł rocznie, gminy zawsze muszą do tego sporo dołożyć). Druga – nauczycielskich pensji. - MEN obiecuje podwyżki, ale wygląda na to, że chce je sfinansować kosztem samorządów - alarmuje Związek Nauczycielstwa Polskiego.

przeczytaj

Zielone światło dla zwolnień w PZU

Władze PZU i działające w firmie związki zawodowe porozumiały się w sprawie przeprowadzenie restrukturyzacji zatrudniania. To oznacza, że zostało zapalone zielone światło do przeprowadzenie w grupie zwolnień grupowych. Ruszą one 24 marca i mają się zakończyć do połowy grudnia.

przeczytaj

ArcelorMittal Poland: Nadal bez porozumienia płacowego

Związkowcy pozostali w budynku dyrekcji spółki po wtorkowym (21 marca) spotkaniu z przedstawicielami pracodawcy, podczas którego nie doszło do rozmów płacowych. Nie akceptują propozycji porozumienia przygotowanej przez zarząd. Nie zgodzili się też, aby środowe rozmowy były prowadzone poza siedzibą firmy, co zaproponował pracodawca.

przeczytaj

W Lotosie bez porozumienia i podwyżek, ale z jednorazową premią

Rozmowy dotyczące zażegnania sporu zbiorowego pomiędzy związkami zawodowymi a zarządem Grupy Lotos nie przyniosły porozumienia. Chodzi o brak wzrostu wynagrodzeń pracowników spółki. Pracodawca podtrzymał stanowisko dotyczące braku podwyżek. Zaproponował natomiast nagrody specjalne. Związkowcy zapowiadają zaostrzenie sporu i dołączenie do niego kolejnych organizacji działających w spółkach Grupy.

przeczytaj

Emerytury mogą być niższe nawet o tysiąc złotych, bo w ZUS nie zapisano wszystkich składek sprzed 1999 roku

– To będzie tragedia w wielu rodzinach. Mnóstwo osób tylko czeka, aż będzie mogło odejść z pracy, ale gdy dostaną wyliczenie świadczenia z ZUS, może się okazać, że nie będą mieli z czego żyć – mówi Łukasz Wacławik z Wydziału Zarządzania krakowskiej AGH.

przeczytaj

SOR ponownie oceniona przez partnerów społecznych

W Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog" w Warszawie odbyło się kolejne posiedzenie doraźnego Zespołu problemowego ds. Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju działającego w ramach Rady Dialogu Społecznego. Dyskutowano na temat przyjętej przez rząd 14 lutego br. Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (SOR) oraz o szczegółowych uwagach Ministerstwa Rozwoju do uwag i komentarzy zgłoszonych przez stronę pracowników i stronę pracodawców Rady Dialogu Społecznego do przedmiotowego dokumentu.

przeczytaj

Zespół RDS o uldze B+R

21 marca 2017 r. w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog" obradował Zespół problemowy ds. budżetu, wynagrodzeń i świadczeń socjalnych działający w ramach Rady Dialogu Społecznego. Rozpatrzono projekt rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów w sprawie kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące.

przeczytaj

Rewolucja we włoskich śmieciówkach. Nowy premier Włoch uległ związkom, bo boi się przegrać referendum?

Chodzi o bony warte 10 euro, którymi włoscy pracodawcy mogli opłacać dorywczych pracowników – 7,5 euro z takiego bonu dostawał pracownik, państwo potrącało 2,5 euro w formie swoistej składki na ubezpieczenie socjalne. Włoskie prawo wymaga pół miliona podpisów do zarządzenia referendum uchylającego (nie może dotyczyć m.in. umów międzynarodowych i budżetu), a związkowcy zebrali ich około 4,5 miliona. W styczniu włoski sąd konstytucyjny uznał prawomocność referendalnego pytania o zniesienie bonów i plebiscyt wstępnie zapowiedziano na 28 maja.

przeczytaj