0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt
Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Ruszyła Szkoła Wiosenna EKZZ

Rudy de Leeuw, przewodniczący EKZZ, zainaugurował miting europejskich liderów związkowych w ramach tzw. Szkoły Wiosennej EKZZ. Tegoroczne spotkanie odbywa się w Hadze (Holandia).

przeczytaj

Posiedzenie zespołu problemowego RDS ds. usług publicznych

Przedstawiciele strony społecznej dyskutowali o projekcie ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych innych ustaw. Strona społeczna, pracowników i pracodawców, zgodziła się co do słuszności przedstawionych zmian jednak część zapisów budzi ich niepokój.

przeczytaj

Opodatkowanie osób prowadzących szkoły

MEN chce opodatkowania wynagrodzeń osób fizycznych prowadzących szkoły. Związek Nauczycielstwa Polskiego przyjmuje tę propozycję z zadowoleniem.

przeczytaj

Pracownicy ZUS otrzymają podwyżki. Jest porozumienie z zarządem

100 zł podwyżki miesięcznego wynagrodzenia i dodatkowe 50 zł w formie uznaniowej w zależności od decyzji dyrektora otrzymają pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Porozumienie o takiej treści zawarły związki zawodowe oraz prezes ZUS.

przeczytaj

Wynagrodzenia w ochronie zdrowia - co zrobią związki zawodowe?

11 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie Porozumienia 9 ogólnokrajowych związków zawodowych, skupiających poszczególne zawody medyczne. W trakcie spotkania omówiono przebieg prac w Trójstronnym Zespole ds. Ochrony Zdrowia, zwłaszcza projekt ustawy w sprawie minimalnego wynagrodzenia pracowników podmiotów wykonujących działalność leczniczą.

przeczytaj

Markowski: pogląd związkowców z KW jest racjonalny

Jerzy Markowski, b. wiceminister gospodarki: - Pogląd związkowców z Kompanii Węglowej jest racjonalny. Od zawsze powtarzam, że najpierw trzeba szukać pieniędzy generalnie w górnictwie, potem u ewentualnych inwestorów, a dopiero na samym końcu w kieszeniach górników.

przeczytaj

Mosiński: Obniżenie wieku emerytalnego od 1 stycznia: Będzie 60/65, a nie 61/66

- System emerytalny wymaga zmian, musi zapewniać godziwą emeryturę w przyszłości. Bo dzisiaj ona jest wielką niewiadomą, w zależności od tego, czy ktoś przepracował 35 czy 50 lat. Trzeba to uporządkować - uważa Jan Mosiński, poseł PiS, przewodniczący sejmowej podkomisji zajmującej się przywróceniem wieku emerytalnego.

przeczytaj

Związki i organizacje dziennikarzy przeciw wygaszaniu umów w mediach publicznych

OPZZ: - Zwalnianie pracowników przekształcanych mediów "z automatu" budzi nasz sprzeciw. Taki zapis byłby skandalem.

przeczytaj