0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

D z i s i a j:

D Z I E Ń E D U K A C J I N A R O D O W E J

JOANNA URBAŃSKA NAUCZYCIELEM ROKU 2016

13 października w Zamku Królewskim w Warszawie ogłoszono zwycięzcę plebiscytu. Laureatką jubileuszowego, 15. konkursu została Joanna Urbańska, nauczycielka biologii, chemii i fizyki w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Susku (woj. mazowieckie). Nauczyciel Roku to jedyny taki konkurs w Polsce. Niezwykłe jest to, że kandydatów do tytułu zgłaszają najczęściej uczniowie, rodzice, inni nauczyciele, a bywa że całe społeczności szkolne. Organizatorami są Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz tygodnik „Głos Nauczycielski".

przeczytaj

Dzień Nauczyciela. ZNP chce zaostrzenia protestów

ZNP jest coraz bardziej zdeterminowane w protestach przeciwko likwidacji gimnazjów. - Po poniedziałkowych demonstracjach w całym kraju otrzymuję sygnały, że w regionach jest chęć radykalizacji formy protestu - mówi Sławomir Broniarz. Dlatego zwołał na najbliższy wtorek nadzwyczajne posiedzenie Zarządu Głównego, na którym mają zapaść dalsze decyzje. Przewodniczący nie wyklucza, że nauczyciele odejdą od tablicy.

przeczytaj

OPZZ przeciw zakazowi handlu w niedzielę

"Solidarność" patronuje projektowi wprowadzającemu ograniczenia w handlu w niedzielę. Takie restrykcje nie znajdują jednak wsparcia w największym związku w Polsce - Ogólnopolskim Porozumieniu Związków Zawodowych. - Całkowity zakaz to nie jest dobry pomysł - mówi Jan Guz, szef OPZZ. - To powinna być dobrowolna decyzja pracowników. Są ludzie, którzy chcą pracować w niedzielę, choćby młodzi wchodzący na rynek pracy, czy też emeryci, którzy nie mają rodzin. Zamiast zakazu lepiej wprowadzić zasadę, że za pracę w niedzielę pracodawca płaci więcej.

przeczytaj

Miedziowe Centrum Zdrowia: Skończyć z tymczasowością i prowizorką płacową

Czasowe dodatki, okazjonalne premie, niskie stawki wynagrodzenia zasadniczego przy stałym wzroście obowiązków i zadań do wykonania – tak od wielu lat wygląda w Miedziowym Centrum Zdrowia realna polityka kadrowo-płacowa. Dodatkowo wzmacniana jest ona tradycyjnymi już apelami zarządu spółki o zrozumienie trudnej sytuacji spowodowanej niskimi wycenami NFZ, zatorami płatniczymi oraz koniecznością ponoszenia znacznych wydatków na zakup nowego sprzętu medycznego. Znamy te tłumaczenia na pamięć i nie zamierzamy dłużej ich brać pod uwagę.

przeczytaj

Kontynuacja dyskusji nad płacami w ochronie zdrowia

13 października br. w Centrum Partnerstwa Społecznego ,,Dialog" w Warszawie odbyło się posiedzenie Zespołu problemowego ds. budżetu, wynagrodzeń i świadczeń socjalnych Rady Dialogu Społecznego. Przedmiotem obrad i dyskusji był projekt ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych. Obecnie projekt jest na etapie konsultacji społecznych i międzyresortowych, które potrwają do 28 października.

przeczytaj

Kopalnia Siersza nie kupi Makoszów

Spółka Restrukturyzacji Kopalń odstąpiła od negocjacji z KWK Siersza, dotyczących sprzedaży KWK Makoszowy. Zdaniem SRK oferent nie gwarantował kontynuowania działalności.

Nie było też pewności co do sfinansowania jej bieżącej działalności i koniecznych inwestycji oraz zwrotu udzielonej kopalni pomocy publicznej.

przeczytaj

Przeciwko umowom TTIP i CETA

15 października w Warszawie odbędzie się demonstracja przeciwko przyjęciu umów o wolnym handlu TTIP i CETA. Manifestacja zacznie się o godzinie 13:00 pod Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi na ul. Wspólnej 30, skąd wyruszy ulicami Marszałkowską i Piękną pod siedzibę Premier Beaty Szydło w Al. Ujazdowskich.

przeczytaj