0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt
Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Konieczna reforma systemu podatkowego - propozycje OPZZ

Do opinii publicznej docierają informacje o przygotowanej przez rząd koncepcji zmiany systemu podatkowego. Nie znamy jeszcze szczegółów planowanej reformy. Jeśli jednak rząd zdecyduje się ją wprowadzić, jej skutki z pewnością będą oddziaływać na warunki życia wszystkich obywateli.

przeczytaj

Sześciolatki

Biuro Analiz Sejmowych potwierdza obawy ZNP: ustawa podwyższająca wiek szkolny z 6 na 7 lat jest dotknięta poważną wadą prawną polegająca na niewprowadzeniu stosownego przepisu przejściowego.

przeczytaj

Rynek apteczny w Polsce – do poprawki?

Funkcjonowanie rynku aptecznego w Polsce było przedmiotem posiedzenia Zespołu ds. usług publicznych RDS, pod przewodnictwem Sławomira Broniarza.

przeczytaj

"Tłuste koty" w państwowych spółkach. Co na to politycy PiS?

Przed blisko dwoma laty politycy PiS nie zostawili suchej nitki po wyborze Igora Ostachowicza związanego z Donaldem Tuskiem na członka zarządu PKN Orlen. - To jest tak naprawdę skandaliczne - mówił Mariusz Kamiński. Role się odwróciły - w piątek dowiedzieliśmy się, że Robert Pietryszyn został prezesem Lotosu, natomiast Andrzej Jaworski członkiem zarządu PZU. Obaj związani z rządzącym ugrupowaniem. Sprawdzamy, jak teraz te nominacje komentują politycy PiS.

przeczytaj

Restrukturyzacje, programy dobrowolnych odejść, zwolnienia grupowe: w regionie ubędzie kilka tysięcy miejsc pracy

Grupa Tauron, Polska Grupa Górnicza, Kopex Machinery. Jeśli do tego doliczyć Walcownię Blach Grubych w Chorzowie i czarny scenariusz dla gliwickiego oddziału Newagu (jedną z opcji jest przeniesienie produkcji z Gliwic do Nowego Sącza. Żadne ostateczne decyzje nie zostały jeszcze podjęte), to niebawem rynek pracy w regionie może skurczyć się nawet o 6,5 tys. miejsc.

przeczytaj

Sprawdź, jakie uprawnienia ma związek zawodowy w twojej firmie

Związki zawodowe zajmują się nie tylko kontrolą przestrzegania prawa pracy w firmie oraz obroną zbiorowych praw pracowników - zajmują również stanowisko w indywidualnych sprawach pracowniczych.

przeczytaj

Pracownicy Tesco dostaną podwyżki

W środę (11 maja) odbyło się spotkanie zarządu Tesco ze związkowcami, podczas którego stronom udało się ustalić wspólne stanowisko dotyczące podwyżki wynagrodzeń. Porozumienie podpisały wszystkie związki zawodowe działające w Tesco. Podwyżki mają dotyczyć pracowników sieci sklepów zatrudnionych na stanowiskach niekierowniczych. Wynagrodzenia mają wzrosnąć od lipca tego roku, średnio o 7 proc.

przeczytaj