0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Posiedzenie Komisji Statutowej OPZZ

1 lutego, w siedzibie OPZZ zebrała się Komisja Statutowa konfederacji pod przewodnictwem Jana Guza. Debatowano na temat aktualizacji statutu OPZZ. Omawiano między innymi tryb postępowania w sprawach dotyczących nabywania i utraty członkostwa w OPZZ .

przeczytaj

Posiedzenie Komisji Programowej OPZZ

1 lutego w centrali OPZZ odbyło się posiedzenie Komisji Programowej OPZZ. Podczas kilkugodzinnej narady omówiono kluczowe punkty programu Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych na lata 2018-2022. Do dyskusji wprowadził kierujący zespołem wiceprzewodniczący OPZZ, Andrzej Radzikowski.

przeczytaj

PGZ informuje związki zawodowe o Kodeksie Grupy Kapitałowej

Strona związkowa – w tym Przewodniczący ZZPE Stanisław Janas oraz Przewodniczący SKPZ Jerzy Szpecht – zwrócili uwagę na fakt braku jakichkolwiek negocjacji w sprawie przedstawianych dokumentów, które są już od dawna wdrażane, więc trudno to spotkanie nazwać konsultacyjnym. Poza tym dziwi utajnianie wymienionych dokumentów przed związkami zawodowymi, gdy praktycznie wszyscy przewodniczący mają certyfikaty dostępu.

przeczytaj

WRDS województwa kujawsko-pomorskiego o bezpieczeństwie zdrowotnym mieszkańców

Głównym tematem posiedzenia Rady Dialogu Społecznego województwa kujawsko- pomorskiego, w którym udział wzięła Minister Rodziny, Pracy i Polityki społecznej Elżbieta Rafalska, było bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców. Z powodu wypowiadania przez lekarzy rezydentów klauzul opt-out w szpitalu Uniwersyteckim im. Biziela w Bydgoszczy doszło do ograniczenia przyjmowania pacjentów.

przeczytaj

Niemcy: IG Metall nie odpuszcza

IG Metall wezwał do organizowania 24-godzinnych strajków ostrzegawczych od środy do piątku. Związek poinformował, że w środę, w 80 firmach strajkowało ok. 68 tys. osób. W czwartek dołączyli między innymi pracownicy Volkswagena i Forda. W piątek swój protest zapowiedzieli pracownicy BWM, Audi, Daimlera oraz Porsche. Liczba objętych akcją firm przekroczy 250.

przeczytaj

Opinie i analizy

Zespół ds. Strategii Europa 2020

W Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii odbyło się posiedzenie Zespołu ds. Strategii Europa 2020. Posiedzenie Zespołu poprowadziła minister Jadwiga Emilewicz. Posiedzenie było poświęcone Pakietowi zarządzania gospodarczego UE 2018/2019, czyli Semestrowi Europejskiemu. OPZZ przygotował opinię do dokumentu Roczna Analiza Wzrostu Gospodarczego 2018 – pierwszego z dokumentów Semestru wyznaczającego kierunki polityki w UE na ten rok.

przeczytaj

Ważne sprawy - przegląd tygodnia

Państwowa Inspekcja Pracy poinformowała, że w ubiegłym roku przeprowadziła 19,5 tys. kontroli odnośnie wypłacania minimalnej płacy godzinowej. Nieprawidłowości ujawniono aż w 27% sprawdzanych podmiotów. Najczęściej ujawniane nieprawidłowości dotyczyły braku umownego określenia sposobu potwierdzania liczby takich godzin, ich ewidencji oraz nieprzechowywania dokumentów potwierdzających czas wykonywania usług.

przeczytaj

W mediach

Górnicy oburzeni danymi GUS. Ujawniają, ile zarabia się na kopalni

Ponad 13 tys. zł według GUS i 3,5 tys. zł brutto - jak wskazują niektórzy górnicy. Zarobki na kopalni wzbudzają wiele kontrowersji, a związki zawodowe narzekają na brak chętnych do roboty. - Pokazuje się nas jako krezusów, którzy zarabiają najwięcej w Polsce, a rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Tak naprawdę za pieniądze oferowane na starcie górnikom, przy tak ciężkiej pracy, brakuje chętnych - komentuje Wacław Czerkawski, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce.

przeczytaj

Związek Dyżurnych Ruchu oburzony komentarzem ws. Szczekocin i postępowaniem PLK

Związek Zawodowy Dyżurnych Ruchu przesłał do redakcji „Rynku Kolejowego” pełne oburzenia stanowisko w sprawie udziału PKP PLK w procesie apelacyjnym dotyczącym katastrofy w Szczekocinach oraz komentarza, którego udzielił „Rynkowi Kolejowemu” Przemysław Wierzbicki, partner zarządzający kancelarii WARP reprezentującej w procesie zarządcę infrastruktury. Zdaniem związku adwokat występujący w sprawie jako reprezentant jednej ze stron nie jest uprawniony do publicznego komentowania procesu i wskazywania czyjejkolwiek winy przed wydaniem przez sąd wyroku. – Jedyną instytucją uprawnioną do wskazywania winnego jest sąd, a oskarżony staje się winnym dopiero po uprawomocnieniu się wyroku.

przeczytaj