0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Zasłużona dla życia społecznego i kultury

25 czerwca w siedzibie FZZ Pracowników Kultury i Sztuki odbyło się XIV posiedzenie Prezydium Zgromadzenia Delegatów Związkowych. Gościem Prezydium ZDZ była wiceprzewodnicząca OPZZ, Wiesława Taranowska. Jan Budkiewicz, przewodniczący FZZ PKiS, złożył jej gorące podziękowania za „wytrwałą związkową posługę”, za troskę o ludzi, ich pracę, zdrowie, wypoczynek i osobistą kulturę.

przeczytaj

Nauczyciel Roku 2018

Tygodnik „Głos Nauczycielski” ogłosił tegoroczną edycję konkursu NAUCZYCIEL ROKU! Głos: - Szukamy Najlepszych z Najlepszych. Nauczycieli, którzy dla swoich uczniów są przewodnikami po otaczającej nas rzeczywistości. Są autorytetami dla młodzieży, a nierzadko i całych lokalnych środowisk.

przeczytaj

Delegacja ZZDR PKP w Słowenii

W dniach 15-16 czerwca na zaproszenie SINDIKATA ZELEZNIŚKEGO PROMETA SLOVENJE w Słowenii przebywała oficjalna delegacja Związku Zawodowego Dyżurnych Ruchu PKP, której przewodniczył przewodniczący związku - Aleksander Motyka. W trakcie pobytu delegacji odbyło się szereg spotkań na których wymieniano poglądy w sprawie reorganizacji na poszczególnych kolejach.

przeczytaj

W mediach

Dialog społeczny wymaga reanimacji: Jakie funkcje obecnie pełni RDS?

W 2017 r. rząd naruszył zasady konsultacji ponad połowy projektów kierowanych do Rady Dialogu Społecznego. Gotowych recept na poprawę tej sytuacji na razie brak. – Dobrym przykładem jest projekt nowego kodeksu pracy. W radzie nie odbyła się nawet dyskusja nad propozycjami przygotowanymi przez komisję kodyfikacyjną. To, że przedstawiciele partnerów społecznych brali udział w pracach tej ostatniej, nie jest usprawiedliwieniem – wskazuje Jan Guz, szef OPZZ.

przeczytaj

Popołudnie RDC: związki zawodowe – nowelizacja ustawy, płace minimalne

Gośćmi audycji byli Piotr Szumlewicz z OPZZ i Andrzej Berezowski z „Tygodnika Solidarność”.

posłuchaj