0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt
Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Pranie pieniędzy na celowniku władz. "To może być krok w dobrą stronę"

Przewodniczący OPZZ Jan Guz: - Słabe jest to państwo, które nie potrafi zbudować sprawiedliwego systemu podatkowego, który będzie wyrównywał nierówności społeczne. Słabe jest to państwo, które buduje system, że podatnicy uciekają za granicę, a tu prowadzą działalność - powiedział Guz.

przeczytaj

Symboliczny start Polskiej Grupy Górniczej

We wtorek 26 kwietnia w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim ma dojść do podpisania wielostronnego porozumienia z udziałem banków, inwestorów i strony społecznej. Będzie to więc symboliczny start Polskiej Grupy Górniczej.

przeczytaj

Pracujący w nocy z wyższą pensją

Partnerzy społeczni porozumieli się w tej kwestii z rządem w trakcie negocjacji prowadzonych w Radzie Dialogu Społecznego. W rezultacie dodatek za pracę w nocy nie będzie wliczany do minimalnej pensji (zarówno tej przysługującej obecnie pracownikom, jak i godzinowej, która obejmie samozatrudnionych i zleceniobiorców). To oznacza wyższe pensje dla wykonujących obowiązki w porze nocnej i zarabiających najniższe stawki. – Propozycję takiej zmiany zgłaszaliśmy od lat. Dotychczasowe zasady powodowały dysproporcje płacowe i prowadziły do nierównego traktowania pracowników. Moim zdaniem były niekonstytucyjne – wskazuje Norbert Kusiak, dyrektor wydziału polityki gospodarczej i funduszy strukturalnych OPZZ.

przeczytaj

Szef inspekcji pracy: Chcę, żeby inspektor mógł zamienić "śmieciówkę" na etat


- Chcemy, żeby inspektor mógł nakazać zamianę umowy cywilnoprawnej na etat. Trzeba brutalnie skończyć z brutalnymi nadużyciami - mówi Roman Giedrojć szef Państwowej Inspekcji Pracy.

przeczytaj

System edukacji nie stawia na umiejętność pracy zespołowej

Rok 2016 jest jednym z korzystniejszych dla pracowników: bezrobocie spada, ofert pracy przybywa. Jeśli jednak ten trend połączyć z nasilającym się zjawiskiem niedopasowania kwalifikacji pracowników do potrzeb pracodawców, widać wyraźnie, że rok 2016 jest jednocześnie okresem większych niż zazwyczaj kłopotów firm z odpowiednim doborem kadry.

przeczytaj