0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Posiedzenie Związkowej Grupy Wyszehradzkiej

19 października, w warszawskiej siedzibie Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych rozpoczęło się posiedzenie Związkowej Grupy Wyszehradzkiej pod hasłem „Przyszłość Europy Socjalnej".

przeczytaj

Rezydenci: Nie weźmiemy udziału w piątkowych pracach rządowego zespołu

Wiceprzewodniczący Porozumienia Rezydentów OZZL Krzysztof Hałabuz oświadczył, po spotkaniu z ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem i ministrem w KPRM Henrykiem Kowalczykiem, że lekarze nie wezmą w piątek (20 października) udziału w pracach zespołu ds. systemowych rozwiązań w służbie zdrowia. Zapowiedział, że tego dnia, o godzinie 12. odbędzie się konferencja Porozumienia Zawodów Medycznych.

przeczytaj

Posiedzenie Podzespołu problemowego ds. służb mundurowych RDS

W Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" odbyło się posiedzenie Podzespołu problemowego ds. służb mundurowych RDS pod przewodnictwem Pana Mariusza Tyla, Forum Związków Zawodowych. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwa Finansów oraz Centralnego Zarządu Służby Więziennej.

przeczytaj

O zmianach w PUZP z ministrem Grabskim

Podsekretarz Stanu w MON Bartłomiej Grabski, spotkał się z przedstawicielami wszystkich reprezentatywnych związków zawodowych działających w resorcie obrony narodowej.

przeczytaj

Deputaty węglowe. Liczyli na przyjęcie poprawek, ale nic z tego

- Liczymy, że senackie komisje pochylą się nad naszym projektem obywatelskim, w którym proponujemy, żeby świadczeniem rekompensacyjnym objąć wszystkich górników. Łącznie z tymi 12 tysiącami, których to nie obejmuje projekt poselski- mówił Wacław Czerkawski, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce. - Chodzi tu o tych górników, którzy nie pobierali deputatów, gdyż przeszli na emeryturę w momencie, kiedy deputat był wycofany lub zawieszony.Senat bez poprawek przyjął 19 października ustawę o świadczeniu rekompensacyjnym z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla. Górnicze związki są zawiedzione.

przeczytaj

Redukcja etatów w Operze Bałtyckiej. Pracownicy składają zawiadomienia do prokuratury

W gdańskiej prokuraturze rejonowej znajdują się trzy zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa, zgłoszone przez Państwową Inspekcję Pracy i pracowników Opery przeciwko dyrektorowi. Z kolei Warcisław Kunc na spotkaniach z zespołami artystycznymi zapowiedział zwolnienia. Pracę straci około 30 osób.

przeczytaj

Światło tym, którzy odeszli. Pamiętajmy o zasłużonych mieszkańcach

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny coraz bliżej. Wspominamy nie tylko bliskich, ale również osoby zasłużone. W Zielonej Górze służy temu coroczna akcja „Podaruj światło pamięci”. - OPZZ i ZNP pamięta też o swoich przedstawicielach związku. Tych, których wśród nas nie ma, a którzy przyczynili się do tworzenia ruchu pracowniczego w naszym regionie. Na ich grobach również chcemy zapalić to światełko pamięci. Pamiętajmy również w ten dzień o nauczycielach tajnego nauczania. Spotkamy się pod tablicą, na pewno zapalimy tam również znicz. Oraz pamiętajmy o szczególnej osobie, która jest na cmentarzu w Zielonej Górze. To Nina Gabis, która należała do Klubu Tajnego Nauczania – mówi Monika Bocian, Związek Nauczycielstwa Polskiego, przewodnicząca Rady Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych województwa lubuskiego.

przeczytaj