0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· Newsletter OPZZ
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt
Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Dzisiaj: posiedzenie Zespołu Rady Dialogu Społecznego ds. prawa pracy, spotkanie zespołu ds. banków OPZZ.

BASTUN w Warszawie

6 kwietnia, w warszawskiej siedzibie OPZZ odbyło się posiedzenie Związkowej Sieci Morza Bałtyckiego (BASTUN), zrzeszającej organizacje związkowe z Białorusi, Danii, Estonii, Finlandii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Norwegii, Rosji i Szwecji.

przeczytaj

Godziny karciane w Senacie

5.04.2016 w senacka Komisja Nauki, Edukacji i Sportu rozpatrywała nowelizację ustawę o zmianie ustawy – Karta Nauczyciela oraz niektórych innych ustaw.

przeczytaj

Marczuk: Wypłaty z „500 plus” nawet w kwietniu

Realny pierwszy termin wypłat z Programu Rodzina 500+ to maj, aczkolwiek część gmin zacznie wypłaty jeszcze w kwietniu – powiedział Bartosz Marczuk, wiceminister rodziny.

przeczytaj

Gertruda Uścińska: ZUS ma dwa zadania - skutecznie ściągać składki i wypłacać świadczenia

Skuteczne ściąganie składek i wypłata świadczeń to - według prezes ZUS Gertrudy Uścińskiej - najważniejsze zadania Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. - ZUS poradzi sobie z obniżeniem wieku emerytalnego, ale trzeba pamiętać, że finansowanie tej zmiany będzie spoczywać na budżecie państwa

przeczytaj

Rząd przyjął projekt ustawy o aktywizacji przemysłu okrętowego

Zwolnienie z podatku VAT, wybór między CIT a zryczałtowanym 1-proc. podatkiem od wartości sprzedanej produkcji oraz możliwość włączenia stoczni do Specjalnych Stref Ekonomicznych - zakłada projekt ustawy o aktywizacji przemysłu okrętowego, który we wtorek przyjął rząd.

przeczytaj

Zawodówki wracają do łask

Firmy potrzebują ponad 400 tys. absolwentów zawodówek i techników - szacują analitycy. Dobra wiadomość jest taka, że szkoły te odzyskują społeczny prestiż. Nawet kobiety coraz częściej zamiast dyplomu wyższej uczelni wolą fach w ręku.

przeczytaj

Dopłaty do pensji na wyczerpaniu. Brakuje pieniędzy na zatrudnienie młodych bezrobotnych

Od ponad trzech miesięcy powiatowe urzędy pracy dysponują nowym narzędziem aktywizacji zawodowej osób, które nie skończyły jeszcze 30 lat. Pracodawcom, którzy zdecydują się przyjąć do pracy takiego bezrobotnego na etat, mogą przez 12 miesięcy zwracać koszty jego wynagrodzenia do kwoty nieprzekraczającej minimalnego wynagrodzenia za pracę, czyli 1850 zł. Jak sprawdziliśmy, firmy bardzo chętnie składają wnioski o przyznanie takiego dofinansowania. Problem w tym, że w niektórych pośredniakach mogą go nie otrzymać, ponieważ przyznane im na ten rok pieniądze już się skończyły.

przeczytaj