0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

D z i s i a j:

Dzień Kuriera i Przewoźnika;

Olsztyn: posiedzenie Rady OPZZ województwa warmińsko-mazurskiego;

Sopot: Europejskie Forum Nowych Idei. Debata: "Polska - Unia Europejska. Wspólne wyzwania i perspektywy"

Rada OPZZ

28 września w Warszawie obradowała Rada Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych pod przewodnictwem Jana Guza, szefa konfederacji.

przeczytaj

Ocena współpracy OPZZ z Państwową Inspekcją Pracy

28 września, na posiedzeniu Rady OPZZ przyjęto dokument: ,,Wnioski Rady OPZZ z dnia 28 września 2016 roku w sprawie: Sprawozdania z działalności Państwowej Inspekcji Pracy w 2015 roku oraz współdziałania organizacji związkowych zrzeszonych w OPZZ z Państwową Inspekcją Pracy w obszarze ochrony pracy".

przeczytaj

Wcześniejsze emerytury: rząd przeciwny pomysłowi związków zawodowych

Połączenie obniżenia wieku emerytalnego do 60 i 65 lat z możliwością przechodzenia na emeryturę jeszcze wcześniej, po określonym stażu pracy byłoby niezwykle kosztowne dla budżetu państwa - podkreśla minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska.

przeczytaj

Resort energii zanalizuje obciążenia podatkowe górnictwa. Będą zmiany?

- Ponad 30 podatków, w tym 9 specyficznych dla branży górniczej skutecznie drenuje polskie górnictwo i z góry stawia na przegranej pozycji choćby wobec węgla importowanego - napisano w stanowisku Rady Krajowej Związku Zawodowego Górników w Polsce z dnia 27 września 2016 roku skierowanym do premier Beaty Szydło i ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego. Resort energii zareagował na postulaty zgłaszane od długiego czasu przez środowisko górnicze.

przeczytaj

Jedna piąta przejrzystości, czyli lekarze mówią o współpracy z przemysłem

W Polsce swoje dochody uzyskiwane ze współpracy z firmami farmaceutycznymi zgodził się upublicznić co piąty lekarz. - Moim zdaniem należałoby zakazać finansowania lekarzy w jakiejkolwiek formie przez firmy farmaceutyczne - mówi nam Krzysztof Bukiel, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, zastrzegając, że jest to jego osobista opinia, a nie stanowisko Związku.

przeczytaj

Europejskie Forum Nowych Idei 2016. Frans Timmermans gościem honorowym

Wiodącym tematem Forum jest w tym roku przyszłość pracy. Roboty coraz częściej zastępują ludzi w produkcji, usługach a nawet na polu kultury. Mamy do tego podchodzić z optymizmem, czy z obawą? Czy duża cześć społeczeństwa przejdzie "na bezrobocie"? Jeśli tak, to skąd weźmie środki na utrzymanie? Jak możemy się do tego przygotować i jaka będzie w tym rola państw, a jaka biznesu?

przeczytaj

Ciąża nie wydłuży zastępstwa. Zatrudnienie będzie przedłużane aż do porodu

Zatrudnienie ciężarnej pracownicy tymczasowej będzie przedłużane aż do porodu. Zasada ta nie obejmie jednak kobiet, które przyjęto do wykonywania zadań za nieobecnego pracownika. Pracodawcy nie są także zadowoleni z odrzucenia ich propozycji w sprawie maksymalnego okresu zatrudnienia pracowników tymczasowych. – W trakcie konsultacji zmian proponowaliśmy, aby limit wynosił 12 miesięcy, a pracodawcy postulowali jego wydłużenie do 24 miesięcy. Ostatecznie wyniesie on 18 miesięcy, co oznacza, że przyjęto kompromisowe rozwiązanie w tej kwestii – wskazuje Paweł Śmigielski, dyrektor wydziału prawno-interwencyjnego OPZZ.

przeczytaj