0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Warszawa: posiedzenie Rady OPZZ branży "Transport"

Narada przewodniczących Rad Branż i Rad Wojewódzkich OPZZ

W warszawskiej siedzibie OPZZ odbyła się narada szkoleniowa przewodniczących Rad Branż OPZZ i przewodniczących Rad Wojewódzkich OPZZ. W spotkaniu brali też udział przedstawiciele kierownictwa centrali. Podczas dwudniowych obrad omówiono między innymi propozycje programowe centrali, w tym kwestie związane z systemem emerytalnym, wyższymi stawkami za pracę w niedzielę, ustawą o związkach zawodowych.

przeczytaj

Rusza kampania wyborcza OPZZ do struktur terytorialnych

Z dniem 1 września 2017 ruszyła kampania wyborcza do struktur terytorialnych Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych w nowym układzie branż. Rada Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych zdecydowała o powołaniu nowej branży „PRZEMYSŁ" w miejsce dotychczasowych trzech branż.

przeczytaj

Posiedzenie Rady Krajowej ZZM

W warszawskiej siedzibie związku odbyło się posiedzenie Rady Krajowej Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce. Tematami posiedzenia były między innymi sprawy organizacyjne zbliżających się Centralnych Obchodów Europejskiego Dnia Maszynisty Kolejowego, które odbędą się w dniach 15-16 września br. w miejscowości Chotowa w woj. podkarpackim.

przeczytaj

Związki zawodowe o równości w zatrudnieniu

W Madrycie odbyła się konferencja realizowana w ramach międzynarodowego partnerskiego projektu ,,Promotion of Gender Equality In Workers Involvement and Decision Making In Trade Unions and Work Councils" poświęcona promocji równości płci w zatrudnieniu oraz roli związków zawodowych i ich zaangażowania w działaniach na rzecz równego traktowania.

przeczytaj

Projekt budżetu państwa na Zespole RDS

Przedmiotem obrad był projekt budżetu państwa na rok 2018 przekazany Radzie Dialogu Społecznego przez Radę Ministrów. Zgodnie z ustawą o RDS, projekt ten musi zostać skonsultowany przez stronę rządową z RDS, a członkowie RDS mogą uzgodnić stanowisko wobec projektu zarówno wspólne jak i jako strony Rady (strona związkowa i strona związkowa) lub wyrazić opinię samodzielnie.

przeczytaj

Wacław Czerkawski: Podwyżki dla górników. Jak nie teraz, to kiedy...

- Tzw. eksperci i ekonomiści niech zapomną, że koniunktura na rynku węgla to nie czas na podwyżki dla górników. Jak nie teraz, w czasie koniunktury, to niby kiedy?! - zaznacza Wacław Czerkawski, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce.

przeczytaj

W piątek strajk w MPK Łódź?

Rozmowy zarządu MPK z organizacjami związkowymi w sprawie podwyżek trwają od kilku tygodni. I choć ostatnio wydawało się, że strony dochodzą do kompromisu, to w piątek związkowcy ogłosili strajk ostrzegawczy. - Zostało przeprowadzone referendum strajkowe. Pracownicy niemal jednogłośnie opowiedzieli się za strajkiem - mówi przewodniczący jednego ze związków zawodowych działających przy MPK.

przeczytaj

Emerytury: Kto może, rezygnuje z pracy i ustawia się w kolejce do ZUS

Związkowcy tak dużą liczbę złożonych wniosków tłumaczą złym stanem zdrowotnym samych uprawnionych. – Podniesienie wieku emerytalnego w 2013 r. było wyjątkowo niesprawiedliwe w stosunku do zatrudnionych w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze. Składają wnioski o emeryturę w obniżonym wieku teraz, bo poprzednia ekipa pozbawiała część z nich prawa do wcześniejszych świadczeń – podkreśla Bogdan Grzybowski, dyrektor wydziału polityki społecznej OPZZ.

przeczytaj

Na rynku pracy szykuje się wielka reforma

Pełne oskładkowanie przychodów ze wszystkich umów cywilnoprawnych, w tym o dzieło, już niedługo może stać się faktem. Analitycy ZUS i Ministerstwa Finansów ustalili, że ponad 4,6 miliona Polaków zarabia lub dorabia na takich kontraktach nawet 40 mld zł rocznie i nie płaci od tych przychodów pełnych składek. W ten sposób ZUS omija nawet 5 mld zł rocznie.

przeczytaj