0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Katowice: posiedzenie Rady OPZZ województwa śląskiego

Polscy i niemieccy pocztowcy o współpracy związkowej

15 i 16 marca we Wrocławiu odbyła się polsko - niemiecka konferencja związkowa, której przewodniczył Andrzej Otręba, szef Rady OPZZ województwa dolnośląskiego, przewodniczący Międzyregionalnej Rady Związkowej Łaba - Nysa. Konferencja była poświęcona usługom pocztowym, formom zatrudnienia, warunkom pracy, wynagrodzeniom pracowników, układom zbiorowym i usługom transgranicznym na terenie Polski i Niemiec. Uczestnicy konferencji podkreślili konieczność wymiany informacji w zakresie pracy związkowej na terenie obu krajów m.in. w sprawie postulatów płacowych polskich i niemieckich pocztowców.

przeczytaj

Pocztowcy pikietują i domagają się 1 tys. zł brutto podwyżki

Tomasz Leżyński, listonosz z urzędu pocztowego w Oliwie tłumaczył, że powodem protestu są niskie płace. - Boli nas to, że mało zarabiamy, mamy ciężką pracę - argumentował. Dodał, że listonosz z ok. 15-letnim stażem zarabia ok. 2,2 tys. zł brutto.

przeczytaj

Sieć szpitali coraz bliżej

Rząd przyjął projekt ustawy o tzw. sieci szpitali, która ma zmienić system funkcjonowania szpitalnictwa w naszym kraju. Naczelna Rada Lekarska, która 13 stycznia 2017 r. zajęła stanowisko w sprawie tzw. sieci szpitali, wyraziła w nim stanowczy sprzeciw wobec trybu i formy wprowadzania zmian systemowych w ochronie zdrowia, zaznaczając jednocześnie, że zgłoszone uwagi do pierwotnej wersji projektu nie zostały uwzględnione, choć miały zasadnicze znaczenie.

przeczytaj

Zespół ds. zamówień publicznych RDS na temat finansowania ochrony zdrowia

Doraźny Zespół ds. zamówień publicznych Rady Dialogu Społecznego po raz kolejny zebrał się w celu omówienia przygotowania administracji państwowej i samorządowej do zmiany kosztów pracy w usługach świadczonych w ramach zamówień publicznych w ochronie zdrowia (w związku ze zmianą prawa od 1 stycznia 2017 r.).

przeczytaj

Reforma administracji: nielegalni kontrolerzy

Walka z oszustami i uszczelnienie systemu podatkowego to główne hasła przyświecające działającej od 1 marca Krajowej Administracji Skarbowej. Po dwóch tygodniach w KAS jest chaos. Tym razem blady strach padł nie tylko na podatników, ale i urzędników. Nie do końca wiadomo, jaki jest ich status. Skarżą się, że nie mają nowych angażów, nie znają zakresu swoich obowiązków, nie wiedzą, kto jest ich przełożonym. Nie mają też nowych legitymacji, czyli podstawowego dokumentu niezbędnego do doraźnych kontroli, pozwalającego na wejście z marszu do firmy podejrzewanej o przestępstwo.

przeczytaj

Prezydent Andrzej Duda na drodze związkowych przywilejów? Działacze: Są niesprawiedliwe

Sierpień 80 prosi prezydenta Andrzeja Dudę, aby skierował do Trybunału Konstytucyjnego ustawę nadająca specjalne przywileje działaczom górniczych związków zawodowych. - Wprowadzane po cichu i szybko nowe przepisy nijak się mają do zasad sprawiedliwości społecznej - uważa Bogusław Ziętek, lider Sierpnia 80.

przeczytaj

Koniec PRL-u w dyplomacji? Protesty absolwentów szkół moskiewskich

TVP Info: - Jak udało się ustalić portalowi tvp.info wśród siedmiu członków komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” są cztery osoby, które przed 1989 rokiem ukończyły sowieckie uczelnie (w tym MGIMO) oraz jedna osoba, która jak wynika z dostępnego rejestru IPN była TW. W komisji zasiadają także m.in. osoby bez potwierdzonej znajomości choćby jednego języka obcego.

przeczytaj