0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

D z i s i a j:

Łódź: posiedzenie plenarne Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego

www.referendum-szkolne.pl

Port Gdański – Eksploatacja. Co dalej? Związkowcy u ministra

Jak pisaliśmy, od kilku miesięcy bez odpowiedzi Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej pozostawała prośba związkowców ze spółki Port Gdański Eksploatacja S.A. o spotkanie w sprawie sytuacji w spółce. Przewodniczący OPZZ, a zarazem wiceprzewodniczący Rady Dialogu Społecznego, wyraził zaniepokojenie brakiem reakcji. W odpowiedzi szef resortu Marek Gróbarczyk, zaprosił Jana Guza oraz przedstawicieli Wolnego Związku Zawodowego Pracowników Gospodarki Morskiej na spotkanie poświęcone przyszłości spółki Port Gdański Eksploatacja S.A.

przeczytaj

Jest szansa dla Portu Gdańskiego Eksploatacja

Jest szansa na poprawę sytuacji społeczno-ekonomicznej spółki Port Gdański Eksploatacja S.A. (PGE). Wszystko jednak w rękach właściciela oraz zarządu PGE, którzy powinni zintensyfikować dialog społeczny z przedstawicielami pracowników i poważnie potraktować zgłaszane przez nich merytoryczne propozycje działań naprawczych. To konkluzja spotkania z ministrem gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Markiem Gróbarczykiem, które odbyło się 1 marca br. na wniosek OPZZ.

przeczytaj

Grupa Młodych ZZG w Polsce

27 lutego br. powołano do życia Grupę Młodych działaczy Związku Zawodowego Górników w Polsce. Na pierwsze inaugurujące spotkanie przybyli przedstawiciele zakładowych organizacji ZZG w Polsce z kopalń oraz zakładów zaplecza do 35 roku życia.

przeczytaj

Polska rewolucja związkowa? Zmiany w funkcjonowaniu związków zawodowych

Nie trzeba będzie zakładać organizacji zakładowej, aby w firmie działał związek zawodowy. Wystarczy, że załoga wytypuje delegata. Proponowana zmiana oznaczałaby rewolucję. NSZZ „Solidarność”, OPZZ i FZZ dzięki swoim delegatom uzyskałyby przyczółki w wielu firmach, w których obecnie nie ma lub nie może być zakładowych organizacji (zatrudniają mniej niż 10 osób).

przeczytaj

Związki zawodowe podpisały porozumienie ws. włączenia KHW do PGG

- Negocjacje były trudne, ale zawsze coś, co jest cenne, rodzi się w dużym wysiłku. Strona społeczna wykazała się dużą odpowiedzialnością. Bez wątpienia na połączeniu spółek korzysta branża, ale przede wszystkim pracownicy, którzy mają zagwarantowane stabilne miejsca pracy i nie będą się musieli bać o swoje wypłaty - skomentował wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

przeczytaj

Czerkawski, ZZGwP: nie licytowałbym roli poszczególnych związków zawodowych

- Dobrze, że podpisano porozumienie, bo emocje, które towarzyszyły temu procesowi mogły spowodować nieobliczalne konsekwencje - mówi Wacław Czerkawski. - Nie przeceniałbym tu roli Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, ale dobrze, że taka płaszczyzna istnieje, bo można było dogadać pewne szczegóły i wyjaśnić wszelkie nurtujące stronę społeczną wątpliwości.

przeczytaj

Katowice: 16 marca wielka pikieta listonoszy i pocztowców na placu OMP

16 marca w centrum Katowic szykuje się wielka pikieta pocztowców. Listonosze mają przyjechać do stolicy aglomeracji z całego regionu. Zapowiadają walkę o godne zarobki. - Nie może być tak, że po 15 latach pracy zarabiam 1600 zł brutto – alarmuje jeden z organizatorów pikiety. Jak dodaje po Katowicach listonosze i pracownicy Poczty Polskiej planują podobną pikietę w Warszawie.

przeczytaj

Wypłaty emerytur z ZUS są zagwarantowane. Ale ich wysokość zależy od tego, jak długo będziemy pracować

Od 1 marca 2017 r. wzrastają kwoty świadczeń wypłacanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Emeryci i renciści mogą liczyć na niespełna 0,5-proc. podwyżkę. Nie będzie to jednak mniej niż 10 złotych. Fundusz Ubezpieczeń Społecznych, do którego są zbierane składki i z którego są wypłacane świadczenia, jest i będzie funduszem deficytowym. Co trzeba zrobić, aby tak się nie stało? Według Wiesławy Taranowskiej, wiceprzewodniczącej OPZZ, należy oskładkować wszystkie dochody z pracy.

przeczytaj

Elżbieta Rafalska, PIP: Pracownicy donoszą o nieprawidłowościach przy stawce godzinowej

- Wszystkie informacje dotyczące nieprawidłowości, najmniejsze sygnały, które docierają do resortu z regionów z lokalnych środowisk od firm, od pojedynczy pracowników, są dekretowane i kierowane do Głównego Inspektora Pracy - powiedziała Elżbieta Rafalska na wspólnej konferencji prasowej m.in. z szefową ZUS prof. Gertrudą Uścińską oraz Głównym Inspektorem Pracy Romanem Giedrojciem.

przeczytaj