0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

WAŻNE SPRAWY w EUROPIE

Parlament Europejski uchwalił długo oczekiwaną rewizję dyrektywy o pracownikach delegowanych wprowadzając zasadę „równa płaca, za taką sama pracę w tym samym miejscu”. To ogromny sukces europejskich i polskich związków zawodowych, które pomimo wielu przeciwności, przyczyniły się do skutecznego przeprowadzenia rewizji dyrektywy.

przeczytaj

Opinie i analizy

300 zł na dobry start

Już za niecały miesiąc rodzice będą mogli zacząć ubiegać się o przyznanie nowego świadczeni, 300 zł na wyprawkę szkolną. Przeczytaj, kto będzie mógł je otrzymać. Nową formę wsparcia wprowadza rozporządzenie Rady Ministrów z 30 lipca 2018 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu „Dobry start”.

przeczytaj

W mediach

LOT zwolnił szefową związku zawodowego Monikę Żelazik, organizatorkę niedoszłego strajku

Monika Żelazik, przewodnicząca Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego, została zwolniona dyscyplinarnie. LOT tłumaczy, że to nie kara za próbę zorganizowania strajku, tylko reakcja na maila, którego wysłała do związkowców tuż przed zapowiadanym protestem.

przeczytaj

Dyskryminacja w teatrze im. Jaracza? Stwierdzono naruszenie przepisów

Zarząd województwa, który sprawuje nadzór nad teatrem, ogłosił rozpisanie konkursu na stanowisko dyrektora. Początkowo chciano przedłużyć kontrakt Januszowi Kijowskiemu, który jest dyrektorem placówki od 14 lat. Decyzję zmieniono w związku z żądaniami odwołania dyrektora teatru przez Warmińsko-Mazurski Oddział OPZZ.

przeczytaj

Godzinowa stawka nie do ominięcia. PIP wnioskuje o zmiany przepisów

PIP proponuje wprowadzenie przepisu, który zobowiązywałby do prowadzenia ewidencji obejmującej godziny pracy i przewidywałby karę grzywny za naruszenie tego wymogu. – To racjonalna propozycja. Jeśli przepisy przewidują obowiązek ewidencjonowania czasu pracy, to inspekcja powinna móc opierać się na rzetelnej dokumentacji w tej sprawie – uważa Norbert Kusiak, dyrektor wydziału polityki gospodarczej i funduszy strukturalnych OPZZ.

przeczytaj