0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Światowy Dzień Poczty

Pozorowany dialog w PGE

Społeczne Rady Konsultacyjne - Branży Węgla Brunatnego, Wytwarzania PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. oraz Wspólna Reprezentacja Związkowa Pracowników Elektrociepłowni PGE GiEK S.A., protestują przeciwko działaniom podejmowanym przez stronę pracodawców. W wystąpieniu skierowanym do prezesa zarządu PGE Polska Grupa Energetyczna i prezesa PGE GiEK S.A, strona społeczna wyraża zaniepokojenie pozorowaniem dialogu.

przeczytaj

Finał Konkursu Nauczyciel Roku 2017

Serdecznie zapraszamy na Galę Finałową Konkursu Nauczyciel Roku 2017, która odbędzie się we wtorek, 10 października br. o godz. 12.00 w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie.Nauczyciel Roku to jedyny taki konkurs w Polsce. Laureaci porównują zdobywane nagrody do medali olimpijskich. Niezwykłe jest to, że kandydatów do tytułu zgłaszają najczęściej uczniowie, rodzice, inni nauczyciele, a bywa że całe społeczności szkolne. Organizatorem Konkursu jest tygodnik oświatowy „Głos Nauczycielski".

przeczytaj

Młodzieżówka OPZZ rozpoczęła maraton pisania skarg do Państwowej Inspekcji Pracy

Happeningiem w Warszawie rozpoczął się maraton pisania skarg do Państwowej Inspekcji Pracy, zorganizowany przez Komisję Młodych Ogólnopolskiego Porozumienie Związków Zawodowych. - Chcemy zwrócić uwagę PIP na te przypadki, które są najbardziej drastyczne. Dlatego rozpoczęliśmy kampanię pod hasłem Maraton Pisania Skarg do Państwowej Inspekcji Pracy - powiedział przewodniczący KM OPZZ Maciej Łapski w trakcie sobotniego happeningu przez siedzibą Głównego Inspektoratu Pracy w Warszawie.

przeczytaj

Wysokie kary dla pracodawców?

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych żąda gigantycznych kar dla nieuczciwych pracodawców, którzy nie wypłacają wynagrodzeń na czas. - Pracodawcy niewypłacający pensji w terminie zazwyczaj pozostają bezkarni. Dotyczy to zarówno umów na etat, jak i tym bardziej umów cywilno-prawnych - mówi Piotr Szumlewicz (OPZZ). I zapowiada radykalne zaostrzenie przepisów.

przeczytaj

MZ weźmie udział w rozmowach z protestującymi rezydentami, przy udziale mediatora z WUM

Przedstawiciele MZ wezmą udział w rozmowach z protestującymi lekarzami rezydentami, przy udziale mediatora z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, co zaproponował rektor WUM prof. Mirosław Wielgoś - poinformował resort zdrowia. Wolę rozmów deklarują też rezydenci.

przeczytaj

Gigantyczne podwyżki w IPN i dla urzędników od wody! A dla lekarzy nie ma!

W całej Polsce trwa strajk głodowy młodych lekarzy, którzy nie tylko domagają się podwyższenia swoich głodowych pensji, ale i większych kwot na całą ochronę zdrowia. Szans na porozumienie nie widać. Rząd twierdzi, że teraz nie ma pieniędzy. Skandaliczną wypowiedzią popisała się wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko, która stwierdziła w piątek – ni mniej, ni więcej – że lekarze rezydenci i tak powinni się cieszyć, że w ogóle rząd im płaci! W tym samym czasie podwyżki znajdują się dla 2000 urzędników Instytutu Pamięci Narodowej (średnia pensja wynosi tam 5955 zł brutto!).

przeczytaj

W Sejmie o aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych

6 października br. w Sejmie RP odbyła się konferencja zorganizowana z inicjatywy Ogólnopolskiej Bazy Pracodawców Osób Niepełnosprawnych pn.,,Aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych w Polsce w 2017 r., w świetle obowiązujących przepisów prawnych". W konferencji wzięła udział wiceprzewodnicząca OPZZ Wiesława Taranowska.

przeczytaj