0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Chodźcie z nami!

W sobotę, 19 listopada br. Związek Nauczycielstwa Polskiego, organizacja członkowska OPZZ, zaprasza na Ogólnopolską Manifestację Pracowników Oświaty. Manifestacja odbędzie się w godzinach 12.00-14.00 na placu Piłsudskiego w Warszawie. Kierownictwo Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych apeluje do członków konfederacji o wsparcie naszych kolegów z ZNP.

przeczytaj

Bruksela: Nadzwyczajne posiedzenie KW EKZZ

Na wczorajszym (7.11.) nadzwyczajnym posiedzeniu Komitetu Wykonawczego Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych w Brukseli szef OPZZ, Jan Guz , Piotr Ostrowski i Piotr Duda, przewodniczący KK NSZZ „Solidarność" przedstawili związkowy projekt dotyczący przyszłości Europy i jej społecznego wymiaru. W dyskusji udział wzięli Jean-Claude Juncker, przewodniczący Komisji Europejskiej oraz Pierre Moscovici, komisarz europejski ds. ekonomicznych i finansowych, podatków i ceł.

przeczytaj

Brakuje kasy na 500 plus. Co teraz?

W wielu województwach zaczyna brakować pieniędzy na finansowanie programu 500+. Na Mazowszu to już 216 mln zł niedoboru. Ministerstwo Rodziny zwróciło się do resortu finansów z prośbą o przyznanie dodatkowych środków. PiS zapewnia, że zacznie sięgać do rezerw. Pieniędzy na program Rodzina 500+ z pewnością nie zabraknie, jednak na jego finansowaniu mogą ucierpieć inne inwestycje wpisane w budżet. Od czasu uruchomienia, program Rodzina 500+ pochłonął już 11,2 mld zł. Tak ogromne finansowanie coraz bardziej odbija się na budżecie państwa.

przeczytaj

Kolejny skandal w resorcie zdrowia! Ustawili przetarg na szczepionki?

Jeden z koncernów starający się o wygraną w przetargu wysłał do resortu Konstantego Radziwiłła zapytanie, czy można by przyjąć, że mamy w Polsce stan klęski żywiołowej. A ministerstwo orzekło, że owszem! Czyżby władze chciały coś przed nami ukryć? Raczej nie. To po prostu jedyny sposób, by móc legalnie sprzedać w Polsce leki, których nie wyprodukowano na terenie Unii Europejskiej i które nie zostały dopuszczone na terenie Wspólnoty do obrotu. Koncern starający się o tak szczególne traktowanie nie jest w stanie wyprodukować w przewidzianym terminie 1,2 mln zamawianych szczepionek. Dlatego chce je sprowadzić z fabryki w Azji.

przeczytaj

Związki zawodowe domagają się zwolnienia dyrektora Opery Bałtyckiej. Marszałek Struk: "Nie widzę powodów"

W piątek przedstawiciele czterech związków zawodowych złożyli wniosek o odwołanie Warcisława Kunca. Domagają się podwyżek i twierdzą, że działa na szkodę opery. Marszałek Mieczysław Struk przypomina, że Warcisław Kunc jest dyrektorem od dwóch miesięcy.

przeczytaj

Pracownicy opolskiego MOSiR-u boją się zwolnień oraz utraty „trzynastek”

W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji zawrzało, gdy pracownicy dowiedzieli się, że ratusz rozważa, przekształcenie jednostki w miejską spółkę. Dostaliśmy informację, że uchwała w tej sprawie ma być głosowana na sesji rady miasta w grudniu, tak aby zmiany weszły w życie od 1 stycznia - mówi nto jeden z pracowników MOSiR. - Związki zawodowe też otrzymały oficjalną informację o tym, że do takiego przekształcenia może dojść. Dla nas oznacza to zmianę warunków pracy i rezygnację np. z trzynastej pensji. Zniknie też część etatów, a zamiast nich będą pewnie umowy śmieciowe.

przeczytaj

Parlamentarzyści o liście Kubickiego: Mamy zrobić zrzutkę?

Związkowcy z zielonogórskich firm miejskich domagają się obiecanych podwyżek. Prezydent Janusz Kubicki pisze do parlamentarzystów, by zdobyli pieniądze. A ci: - Mamy zrobić zrzutkę? Pod koniec października pod urzędem miasta protestowało grubo ponad stu związkowców i pracowników miejskich firm, m.in. z MZK, MOPS, ZGKiM i DPS-ów. - Prezydent nie odpowiada na nasze prośby o spotkanie. To chyba najlepszy dowód lekceważenia i braku szacunku - mówi Bożena Filipowska z OPZZ w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

przeczytaj