0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

OPZZ krytycznie o użyciu siły wobec uczestników demonstracji

- Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych z zaniepokojeniem odebrało użycie siły wobec uczestników demonstracji antyrządowej 10 czerwca bieżącego roku. Wolność zgromadzeń stanowi jeden z filarów demokratycznego państwa prawa i nie ma naszej zgody na jej ograniczanie.

przeczytaj

Międzynarodowa Konferencja Pracy

W dniach 5-16 czerwca 2017 roku w Genewie odbywa się coroczna Międzynarodowa Konferencja Pracy. Delegaci strony pracowników, pracodawców i rządów z 187 krajów członkowskich Międzynarodowej Organizacji Pracy (MOP) spotkali się, by wspólnie rozmawiać m.in. o migracji zarobkowej, bezpieczeństwie i higienie pracy, wpływie zmian klimatycznych na pracę oraz współczesnej pozycji kobiet w świecie pracy.

przeczytaj

NIK potwierdził nasze zastrzeżenia

Wacław Czerkawski, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce: - Trudno jednoznacznie ocenić raport NIK-u na temat górnictwa programu rządowego na lata 2007-2015. Źle odbieram jego główne założenie, że powinno się branżę sprywatyzować i mieć w końcu święty spokój. W raporcie poruszono także wątek wpompowania w górnictwo miliardów złotych. Pokazano też, ile samo górnictwo oddało pieniędzy do budżetu. To ostatnie przeszło jednak w mediach bez większego zainteresowania. Mimo to pozytywnie odbieram fakt, że w końcu ktoś pokusił się na zrobienie takiego bilansu.

przeczytaj

Byli celnicy tracą pracę i pieniądze

Mimo że zapowiedzi były inne, mimo że zarówno szef Krajowej Administracji Skarbowej, sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów Marian Banaś, jak i lokalny poseł Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Matusiewicz zapewniali, że do takiego dramatu nie dojdzie, prawie 60 osób z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu, zostało pozbawionych pracy! Są przypadki, że bez środków do życia zostały całe rodziny. – Oszukali nas! Cały czas kłamali – nie owija w bawełnę przewodnicząca Związku Zawodowego Pracowników Izby Celnej w Przemyślu i wiceprzewodnicząca Zrzeszenia Związków Zawodowych Służby Celnej RP Joanna Sidor.

przeczytaj

Spór zbiorowy w PLL LOT. Sąd Najwyższy zajmie się sprawą

Spór zbiorowy w PLL LOT będzie miał swój ciąg dalszy w Sądzie Najwyższym. Ten poinformował, że dopuścił do rozpoznania skargę kasacyjną złożoną przez firmę na wyrok sądu II instancji. Chodzi o zaskarżenie wyroku, zgodnie z którym spółka nie miała prawa wprowadzać jednostronnego regulaminu wynagrodzenia w firmie.

przeczytaj

Niepokój w Fabryce Broni w Radomiu. Są zwolnienia, a załoga chce podwyżek

Obecny zarząd zwalnia pracowników z długoletnim stażem. To zagraża fabryce, bo tracony jest kapitał ludzki, który po przejściu na wolny rynek może zasilić konkurencyjne firmy nie z naszego kraju. Związki zawodowe oczekują odpowiedzi zarządu w sprawie postulatu podwyżki płac w zakładzie. Obecnie średnie wynagrodzenie w firmie wynosi 4800 złotych brutto. - Nie wydaje mi się, aby ludzie u nas źle zarabiali. Związki zawodowe żądają za dużo – powiedział prezes Adam Suliga. Stwierdził jednak, że rozmowy trwają.

przeczytaj

Szkolenia i rozwój

W ostatni weekend odbyły się kolejne warsztaty z cyklu szkoleniowego Grupy Młodych ZZG w Polsce. Tym razem adeptów sztuki związkowej gościła lubelska Bogdanka. Po raz kolejny Paweł Galec uchylał tajemnice i zawiłości Temidy. Cały dzień przebiegał pod znakiem praktycznych aspektów i interpretacji prawa pracy, a także ustawy o związkach zawodowych wraz z jej przyszłymi zmianami. Poruszane kwestie wzbudziły żywe zainteresowanie uczestników, wynikiem czego wykład przekształcił się w pasjonującą debatę, trwającą aż do wieczora.

przeczytaj