0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

www.referendum-szkolne.pl

ZNP: Weekendowa zbiórka podpisów

- W najbliższy weekend 4 - 5 marca organizujemy ogólnopolską zbiórkę podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum na targowiskach, bazarach, parkingach, placach, ulicach.W ten sposób umożliwiamy osobom niepracującym w oświacie poparcie referendum szkolnego np. podczas robienia sobotnich zakupów na bazarku.

przeczytaj

Prezydium OPZZ

28 lutego w Warszawie odbyło się posiedzenie Prezydium OPZZ. Prezydium upoważniło kierownictwo OPZZ do podjęcia stosownych działań na rzecz nowelizacji Ustawy z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (Program „500+”).

przeczytaj

Na jakie podwyżki mogą liczyć pracownicy wojska w roku 2017

Związek Pracowników Wojska „Tarcza”: - Czego oczekujemy po spotkaniu z przedstawicielami MON w dniu 1 marca 2017 r. w zakresie płac? Z uwagi, iż jest to początek roku – z pewnością informacji o podwyżkach, np. jakieś wstępne założenia oraz propozycje kwot podwyżki. Ponadto, więcej konkretnych informacji i wyjaśnień, które rozwieją nasze niepokoje i wątpliwości związane z funkcjonowaniem systemu wynagradzania, który wymaga daleko idących zmian, jak również wskazania konkretnych terminów rozpoczęcia w końcu negocjacji w zakresie zmian w Ponadzakładowym UZP.

przeczytaj

Negocjacje w Toyota Poland

Rozpoczęły się negocjacje płacowe w TOYOTA Wałbrzych i Jelcz-Laskowice. W tym roku, w związku z planowanym połączeniem obu fabryk przeprowadzane są one wspólnie. Związki Zawodowe OPZZ „Konfederacja Pracy", NSZZ Solidarność oraz KADRA z TMMP Wałbrzych oraz OPZZ „Konfederacja Pracy" i NSZZ Solidarność z TMIP Jelcz-Laskowice podpisały porozumienie o współpracy podczas negocjacji.

przeczytaj

Tobiszowski: w czwartek rozmowy z bankami w kontekście fuzji KHW i PGG

- Na czwartkowe południe umówione są już rozmowy z bankami w kontekście przygotowywanej fuzji Katowickiego Holdingu Węglowego z Polską Grupą Górniczą – poinformował wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. Wcześniej, w środę, mają odbywać się rozmowy z inwestorami.

przeczytaj

„Ten pomysł nas rozbije i osłabi”. Związkowcy służb mundurowych piszą do MSWiA

- MSWiA chce rozbić i osłabić związki zawodowe działające w służbach podległych ministerstwu – pisze Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych. Chodzi o pomysł utworzenia nowego związku zawodowego w policji. Związkowcy uważają, że wprowadzenie propozycji resortu w życie zaszkodzi funkcjonariuszom, ponieważ trudniej będzie dbać o ich prawa.

przeczytaj

W PKN Orlen bez porozumienia płacowego między zarządem a związkami

Przedstawiona przez zarząd płockiego koncernu propozycja tegorocznych podwyżek płac nie została zaakceptowana przez dwa związki zawodowe, w tym największy z działających w tej spółce Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego w Grupie Kapitałowej PKN Orlen.

przeczytaj

Strajki w zaniku. W 2016 w protestach uczestniczyło zaledwie 700 osób

W ubiegłym roku strajkowali górnicy, pielęgniarki i pracownicy pomocy społecznej. W ich protestach uczestniczyło zaledwie 700 osób. To znikoma liczba na tle ok. 10 mln pracowników zatrudnionych na etacie. Także w latach poprzednich liczba strajków i protestujących osób nie była duża z wyjątkiem 2008 r., w którym odbyły się masowe protesty nauczycieli upominających się o podwyżki płac.

przeczytaj

Paliwowy gigant Lotos będzie miał swojego oficjalnego kapelana

Grupa Lotos będzie miała swojego oficjalnego duszpasterza. Został nim ks. kanonik mgr Grzegorz Stolczyk, proboszcz parafii św. Brata Alberta z Gdańska. To pierwszy przypadek w Polsce, kiedy powołany został duchowny opiekun spółki handlowej. Grupa Lotos jest notowana na giełdzie papierów wartościowych, a jej większościowym akcjonariuszem jest skarb państwa. Na to stanowisko ks. Stolczyka mianował arcybiskup Sławoj Leszek Głódź. To już druga taka decyzja arcybiskupa – pierwszą było zawierzenie spółki Energa opatrzności Bożej.

przeczytaj