0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

ZZPPM: Mamy POROZUMIENIE!

Ryszard Zbrzyzny, przewodniczący ZZ Pracowników Przemysłu Miedziowego: - 17 sierpnia, podczas kolejnej tury postępowania mediacyjnego w sporze zbiorowym prowadzonym przez ZZPPM z Zarządem KGHM Polska Miedz S.A. doszło do zawarcia POROZUMIENIA.Realizację zawartego porozumienia monitorować będziemy na bieżąco, a w przypadku jego niedotrzymania (czego nie przewidujemy) spór zbiorowy zostanie wznowiony. Dziękujemy wszystkim wspierającym za dobre słowo, a niedowiarkom zalecamy więcej energii i pozytywnego myślenia.

przeczytaj

2100 zł to zbyt zachowawcza propozycja

Tegoroczna próba wypracowania wspólnego stanowiska strony pracodawców i strony pracowników Rady Dialogu Społecznego w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2018 r. nie powiodła się. W trakcie ostatniego, plenarnego posiedzenia RDS zabrakło quorum po stronie organizacji pracodawców i posiedzenie formalnie nie rozpoczęło się. W tej sytuacji minister rodziny, pracy i polityki społecznej przekazała do konsultacji społecznych projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2018 roku.

przeczytaj

Pracodawcy proponują wzrost płacy minimalnej o 50 zł brutto!

Organizacje pracodawców Rady Dialogu Społecznego podpisały się pod wspólnym pismem do minister Elżbiety Rafalskiej, w którym proponują, aby w przyszłym roku płaca minimalna wyniosła 2050 zł brutto, a minimalna stawka godzinowa 13,30 zł. Jest to reakcja na skierowany do konsultacji społecznych projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2018 roku.

przeczytaj

Spór zbiorowy w polskim Tesco zaognia się. "Poważnie zastanawiamy się nad strajkiem"

Spór zbiorowy w Tesco dotyczący podwyżek nadal trwa. Czy uda się dojść do porozumienia? Związkowcy mają taką nadzieję. W przeciwnym razie nie wykluczają strajku. Tesco z kolei nie chce komentować bieżących działań organizacji związkowych.

przeczytaj

Obniżki pensji nie obejmą dyrekcji szpitala. Związki: bez protestu się nie obędzie

- Planowane obniżki wynagrodzeń w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej nie dotkną dyrekcji szpitala – oburzają się związkowcy. Odbijanie piłeczki, brak merytorycznej dyskusji i szansy na porozumienie – tak związkowcy z COZL oceniają wczorajsze spotkanie z przedstawicielami urzędu marszałkowskiego i dyrekcją szpitala. To już kolejne spotkanie w sprawie restrukturyzacji i planowanej obniżki wynagrodzeń (cięcia będą na poziomie ok. 20-30 proc, a w niektórych przypadkach nawet 50 proc. i dotkną 535 osób).

przeczytaj

Rekordowe podwyżki w Trybunale. A sędziowie się nie przepracowują

Od nowego roku sędziowie TK zainkasują solidną podwyżkę. I tak płaca sędziego Trybunału wzrośnie o 1209,66 zł i będzie wynosić 24 324,14 zł. Na jeszcze więcej mogą liczyć najważniejsi ludzie w TK. Prezes Julia Przyłębska dostanie 1451,58 zł więcej i będzie zarabiać już ponad 30 tys. zł - dokładnie 30 388,96 zł. Z kolei jej zastępca Mariusz Muszyński dostanie co miesiąc o 1219,33 zł więcej i jego pensja będzie wynosić 25 526,73 zł! Oczywiście, to kwoty brutto, ale sędziowie - w przeciwieństwie do większości Polaków - nie płacą składek emerytalno-rentowych!

przeczytaj

Od września szkoły branżowe zastąpią zawodówki. Co to jest?

Od 1 września 2017 roku dotychczasowa 3-letnia zasadnicza szkoła zawodowa przekształci się w 3-letnią branżową szkołę I stopnia. Tym samym na rok szkolny 2017/2018 nie będzie prowadzona już rekrutacja do pierwszych klas dotychczasowych 3-letnich zasadniczych szkół zawodowych. Szkoły te docelowo zastąpione zostaną branżowymi szkołami I i II stopnia.

przeczytaj