0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· Newsletter OPZZ
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt
Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Wzrosną najniższe emerytury i renty

Od 1 marca o 0,24 proc. zwaloryzowane zostaną emerytury i renty. Do świadczeń do 2 tys. zł brutto wypłacone zostaną jednorazowe dodatki. Wyższe świadczenia otrzymają zarówno otrzymujący rentę i emeryturę z ZUS, jak i z KRUS.

przeczytaj

W PKN Orlen zawarto porozumienie ws. podwyżek płac


Przedstawiciele zarządu i związków zawodowych PKN Orlen uzgodnili w poniedziałek porozumienie w sprawie podwyżek wynagrodzeń dla pracowników spółki w 2016 r. Ustalono podwyżki: obligatoryjną oraz uznaniową do płacy zasadniczej, a także wypłatę dwóch nagród.


przeczytaj

Górnictwo pod lupą: W spółkach węglowych trwa audyt

W połowie lutego w trzech spółkach węglowych: JSW, KHW oraz KW trwa wielki audyt. Jego wykonanie zlecił Krzysztof Tchórzewski, minister ds. energii. Kontrola ma przedstawić aktualną kondycję poszczególnych kopalń i zakładów oraz samych spółek. Ma również odpowiedź na pytanie jaka będzie ich przyszłość.

przeczytaj

Towarowa kolej marnieje

Tylko 15,7 mln ton przewieziono koleją w styczniu tego roku, o 3,5 proc. mniej niż w tym samym miesiącu 2015 roku, wynika z danych Urzędu Transportu Kolejowego.

przeczytaj

5 praw, jakie przysługują pracownikowi rozpoczynającemu zatrudnienie

Umowa na okres próbny zawarta tylko raz, prawo do urlopu wypoczynkowego, badania lekarskie i szkolenie bhp - takie między innymi uprawnienia nabywa pracownik, gdy rozpoczyna swoją drogę zawodową.

przeczytaj