0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Dzisiaj:

- posiedzenie plenarne Rady Dialogu Społecznego

- pikieta Związku Nauczycielstwa Polskiego w Toruniu

Toruń. Pikieta ZNP

27 czerwca br. o godz. 10.30 rozpoczęła się pikieta największej organizacji członkowskiej OPZZ - Związku Nauczycielstwa Polskiego przed gmachem Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki w Toruniu, w którym minister edukacji dokona podsumowania ogólnopolskich debat.

przeczytaj

Nauczyciele z całej Polski będą protestować w Toruniu!

Związkowcy planują wręczyć minister edukacji Annie Zalewskiej świadectwo na zakończenie roku szkolnego. Wynika z niego, że minister edukacji nie otrzymała promocji do następnej klasy. W rubryce „zachowanie” wpisano: nieodpowiednie. Wymieniono także dziesięć „obowiązkowych zajęć”, z których minister otrzymała ocenę niedostateczną.

przeczytaj

Świadectwo Anny Zalewskiej

Związek Nauczycielstwa Polskiego przygotował na zakończenie roku szkolnego świadectwo minister edukacji Anny Zalewskiej. Wynika z niego, że minister edukacji nie zdała do następnej klasy!

przeczytaj

OPZZ o Brexicie

OPZZ z rozczarowaniem przyjmuje wynik referendum w Wielkiej Brytanii. Podobnie jak nasi sojusznicy z największych brytyjskich central związkowych byliśmy przeciwko opuszczeniu Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię. Brexit może skutkować pogorszeniem sytuacji setek tysięcy migrantów, jak też uderzyć w cały unijny rynek pracy. W kampanii zwyciężyły ksenofobia i populizm, a w wyniku wyjścia z UE sytuacja większości Brytyjczyków pogorszy się.

Naszym zdaniem wyniki referendum w Wielkiej Brytanii powinny skłonić Unię do refleksji. Czas na pogłębioną integrację całej UE, wzmocnienie solidarności między krajami, wprowadzenie w Unii podobnych standardów socjalnych i podatkowych. Powinniśmy równać w górę, a nie w dół. Brexit może być szansą na budowę bardziej socjalnej i solidarnej Unii Europejskiej.

Jednocześnie OPZZ deklaruje, że we współpracy z brytyjskimi związkami zawodowymi będzie walczyć w obronie polskich pracowników w Wielkiej Brytanii.

Warszawa, 24.06.2016 r.

Brexit, skutki: Setki tysięcy Polaków może wrócić z Wielkiej Brytanii

- Pozytywnym skutkiem Brexitu dla Polski może być powrót do kraju 200-300 tys. Polaków, którzy być może zostaliby w Wielkiej Brytanii na zawsze - mówi prof. Stanisław Gomułka. Prawie milionowa rzesza nowej imigracji z Polski była ważnym powodem decyzji Brytyjczyków - dodaje.

przeczytaj

Polski rząd szykuje się na skutki Brexitu: Mamy 60 mld zł w skarbonce

Rząd szykuje się na skutki Brexitu. – Naszą odpowiedzią będzie rozsądna polityka budżetowa – mówi wicepremier Mateusz Morawiecki. Pierwsza reakcja w resorcie finansów to zwiększona ostrożność. Negatywne skutki Brexitu mogą się odbić na pracach nad budżetem na przyszły rok, które właśnie ruszają.

przeczytaj

Pismo do Prezesa Zarządu PGNiG SA w sprawie sytuacji Pracowników GK PGNiG

Ogólnopolski Związek Zawodowy Górnictwa Naftowego i Gazownictwa wyrażając głęboką troskę o los Pracowników tych podmiotów, zwraca się do Pana Prezesa, aby w trybie nadzoru właścicielskiego podjął Pan natychmiastowe i zdecydowane działania, które zapobiegną ogromnej krzywdzie Załóg w trwającym procesie restrukturyzacji, którego efektem są zwolnienia grupowe.

przeczytaj

Nie będzie wcześniejszych emerytur?

W ostatnich dniach odbyło się spotkanie Rady Dialogu Społecznego, na którym dyskutowano m.in. o warunkach obniżenia wieku emerytalnego. W czasie debaty doszło do ostrej wymiany zdań między OPZZ a przedstawicielami Ministerstwa Finansów. Poszło o zatwierdzone przez rząd założenia do budżetu na 2017 r., w którym jest wcześniejsza emerytura, ale przy stażu 35-40 lat. - To szantaż i uderzenie w ludzi. Nikt nie przejdzie na emeryturę po 60-65 latach, bo nie będzie miał minimalnego stażu pracy, a bez niego nie dostanie nawet minimalnej emerytury - uważają rozżaleni związkowcy.

przeczytaj

Jan Guz w kopalni Makoszowy

23 czerwca Jan Guz przyjechał do Zabrza na rozmowy wokół sytuacji w kopalni Makoszowy. Spotkał się z przedstawicielami władz Zabrza, zarządu kopalni oraz z działającymi w niej związkami zawodowymi.

przeczytaj

Związkowe rozmowy w Tramwajach Śląskich S.A.

23 czerwca w Chorzowie Jan Guz spotkał się z przedstawicielami zarządu i pracowników w Tramwajach Śląskich SA.

przeczytaj