0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Równość płci w związkach zawodowych

23 stycznia, w warszawskiej siedzibie Związku Nauczycielstwa Polskiego odbyło się spotkanie uczestników projektu pn. „Promocja równości płci w związkach zawodowych i radach pracowniczych w dziedzinie zaangażowania i procesów decyzyjnych”. Związkowcy z Litwy, Hiszpanii, Rumunii, Bułgarii, Czarnogóry i Polski rozmawiali między innymi o problemach dyskryminacji w ich krajach omawiając studia przypadków i dane statystyczne. Mówiono także o mechanizmach monitorowania i ochronie ofiar.

przeczytaj

FZZ Metalowcy: Szkolenie Rady Okręgu Opolskiego

W dniach 18-20 stycznia br., 20 przedstawicieli Rady Okręgu Opolskiego wzięło udział w kolejnym szkoleniu w ramach realizowanego przez Federację projektu społecznego, podnoszącego kompetencje związków zawodowych w zakresie niezbędnym do udziału w procesie stanowienia prawa.

przeczytaj

Rekompensaty za deputat węglowy. Ponad 7 tys. decyzji odmownych w SRK

Spółka Restrukturyzacji Kopalń wypłaciła do tej pory blisko 155 tys. ustawowych rekompensat. Jednocześnie wydała 7140 decyzji odmownych.Od pisemnej odmowy przyznania rekompensaty, przysługuje odwołanie do sądu pracy i ubezpieczeń społecznych w terminie 14 dni od dnia otrzymania odmowy.

przeczytaj

Francuzi chcą wydłużenia urlopu tacierzyńskiego

Francja podejmuje kolejną próbę wydłużenia urlopów ojcowskich. W 2017 roku przed wyborami prezydenckimi i parlamentarnymi o wydłużenie urlopu tacierzynskiego zaapelowało do rządu 42 znanych mężczyzn, wśród nich m.in. ekonomista Thomas Piketty. Niestety ówczesna minister ds. szkolnictwa zawodowego Clotilde Valter, ze względu na ogromne koszty reformy, zablokowała ustawę po pierwszym czytaniu.

przeczytaj

Opinie i analizy

Czy z Davos widać biedę?

Rośnie dystans pomiędzy bogatymi a biednymi mieszkańcami naszej planety. Międzynarodowa organizacja humanitarna Oxfam International opublikowała coroczny raport o nierównościach społecznych, tym razem dotyczący roku 2017. Publikacja zbiegła się w czasie z rozpoczynającym się dzisiaj Światowym Forum Ekonomicznym w Davos. Z raportu Oxfam wynika, że 82 proc. majątku wygenerowanego w 2017 r. trafiło do 1 proc. najbogatszych ludzi, podczas gdy biedniejsza połowa mieszkańców Ziemi (3,7 mld osób) nie wzbogaciła się wcale.

przeczytaj

W mediach

Wzrost cen obniża wartość świadczenia Rodzina 500+

Jak informuje portal money.pl, pieniądze z programu Rodzina 500+ są z roku na rok coraz mniej warte ze względu na coraz szybciej rosnące ceny. Tymczasem rząd nie planuje waloryzacji świadczenia. Dziennikarze portalu wskazują, że w tej chwili sztandarowy pomysł PiS mógłby mieć nazwę Rodzina 483+, bo obecnie za 500 zł można kupić tyle samo, co za 483 zł w momencie uruchamiania programu.

przeczytaj

Końcówka roku ze wzrostem bezrobocia. Przerwana seria spadków

W grudniu bez pracy było 6,6 proc. Polaków - informuje Główny Urząd Statystyczny. To oznacza minimalny wzrost bezrobocia w porównaniu z poprzednim miesiącem. Przerwana została seria 10 kolejnych miesięcy, gdy statystyki były coraz lepsze. Liczba zarejestrowanych bezrobotnych w końcu grudnia wyniosła 1 mln 81,7 tys. wobec 1 mln 67,7 tys. miesiąc wcześniej i w porównaniu do 1 mln 335,2 tys. przed rokiem - wynika z danych GUS.

przeczytaj