0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Dzisiaj: posiedzenie Prezydium OPZZ

Europejski Filar Praw Socjalnych

4 lipca 2016 r. w przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Warszawie odbyło się seminarium nt. Europejskiego Filara Praw Socjalnych. Ze strony OPZZ udział w seminarium wzięli: przewodniczący OPZZ Jan Guz oraz Adam Rogalewski i Bogdan Grzybowski. Zdaniem przewodniczącego OPZZ wstępny projekt europejskiego filaru praw socjalnych jest oceniany pozytywnie.

przeczytaj

Już niedługo ruszy raportowanie niefinansowe

28 czerwca br. w Ministerstwie Rozwoju odbyła się konferencja „Raportowanie niefinansowe w Polsce". Obowiązek raportowania pozafinansowego wynika z dyrektywy 2014/95/UE dotyczącej ujawniania informacji niefinansowych i informacji dotyczących różnorodności przez niektóre duże spółki oraz grupy. Dzięki temu także niektóre firmy działające w Polsce będą miały obowiązek ujawniania informacji na temat polityk stosowanych w firmie w odniesieniu do kwestii środowiskowych, społecznych i pracowniczych, poszanowania praw człowieka, przeciwdziałania korupcji i łapownictwu oraz zapewnienia zrównoważonej reprezentacji w zarządach. Z punktu widzenia OPZZ dyrektywa ma szczególne znaczenie dla pracowników.

przeczytaj

Drugi skok na OFE poprawi wskaźniki. Ale są niebezpieczne punkty...

Przeniesienie części aktywów z funduszy do Funduszu Rezerwy Demograficznej może obniżyć dług publiczny o blisko 2 pkt proc. PKB i zmniejszy ryzyko przekroczenia przez deficyt pułapu 3 proc. PKB. Taki mógłby być bezpośredni efekt przekazania FRD około 10 mld zł gotówki posiadanej dziś przez OFE, kupionych przez nie obligacji korporacyjnych (14 mld zł) oraz zagranicznych akcji wartych około 10 mld zł. To element planu budowania oszczędności przedstawionego wczoraj przez Ministerstwo Rozwoju.

przeczytaj

Zwolnienia celników? To tylko pogłoski

Marian Banaś, wiceminister finansów i szef służby celnej, przyjechał do Nowego Sącza, by uspokoić protestujących celników. Funkcjonariusze obawiają się planowanej przez rząd fuzji urzędów: celnego, skarbowego i kontroli skarbowej. - To nieprawdziwe pogłoski, że ponad 140 osób w Nowym Sączu może stracić pracę. Pewnym środowiskom zależało na zdestabilizowaniu sytuacji - mówił Banaś podczas piątkowej konferencji w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu.

przeczytaj"Dość mobbingu", "Dość zastraszania". Ratownicy z pogotowia wyszli na ulicę

Pracownicy skarżą się na zastraszanie, dyskryminację i wyzwiska ze strony swojego szefa. – Dyrektor nas nie szanuje, wyzywa, zastrasza zwolnieniami. Zazwyczaj każda rozmowa kończy się podniesionym głosem – mówi Mariusz Fidura, ratownik ze związków zawodowych. – Częste kontrole polegają na tym aby znaleźć jakiś błąd i nałożyć na nas kary finansowe.

przeczytaj

Unia Europejska zreformuje socjal. Zanosi się na duże zmiany


Unijna polityka socjalna przejdzie lifting. Komisja Europejska rozważa, aby raz nabyte prawa były przenoszone do kolejnego miejsca pracy.


przeczytaj

Maszynista poszedł do więzienia. Związkowcy rozpoczęli włoski strajk

Maszynista uznany przez sąd za winnego nieumyślnego spowodowania katastrofy kolejowej na stacji Baby przed pięcioma laty poszedł dziś do więzienia na ponad trzy lata. W proteście przeciw wyrokowi Związek Zawodowy Maszynistów Kolejowych rozpoczął tak zwany strajk włoski.

przeczytaj

Wypowiedź Leszka Miętka, Prezydenta Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce

ZZM rozpoczyna akcję mającą na celu napiętnowanie orzeczenia polskiego wymiaru sprawiedliwości w sprawie maszynisty oskarżonego o nieumyślne spowodowanie katastrofy kolejowej na stacji Baby.

zobacz