0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

OPZZ o ustawie znoszącej limit składek na ZUS

Andrzej Radzikowski, wiceprzewodniczący OPZZ oraz Jeremi Mordasewicz, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan rozmawiali o wątpliwościach w sprawie ustawy znoszącej limit składek na ZUS. To główny temat programu "Bilans" emitowanego 8 stycznia w TVN24 BiS. Gospodarzem programu był Robert Stanilewicz.

zobacz

Wniosek Federacji ZZSM o spotkanie klubami parlamentarnymi

Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych wystąpiła do klubów parlamentarnych i kół poselskich z wnioskiem o spotkania, podczas których zostaną omówione najistotniejsze problemy nurtujące środowisko służb mundurowych.

przeczytaj

Opinie i analizy

Płaca minimalna po niemiecku. Zmiany w 2018

Wzrost płacy minimalnej odbywa się w Niemczech co dwa lata. Kolejna podwyżka przewidziana jest w roku 2019. Pierwszeństwo przed ustawową płacą minimalną przysługuje branżowym stawkom minimalnym. W przypadku, gdy wysokość płacy minimalnej dla poszczególnych branż, ustanowiona m.in. na podstawie powszechnie obowiązujących układów zbiorowych pracy jest wyższa niż ogólnokrajowa płaca minimalna, wówczas to tym regulacjom przyznaje się pierwszeństwo stosowania. Rok 2018 przyniesie spore zmiany w niemieckiej płacy minimalnej.

przeczytaj

W mediach

Zwolnienia z podatku oraz niższe składki ubezpieczeniowe to nowe propozycje dla polskich armatorów

Zwolnienie z podatku i niższe składki ubezpieczeniowe dla marynarzy – to propozycja resortu gospodarki morskiej dla armatorów. Jak wyjaśnia Ministerstwo Gospodarki Morskiej, nowe rozwiązania są wynikiem pracy Zespołu Trójstronnego ds. Żeglugi i Rybołówstwa Morskiego. – Rozwiązanie to polega na zwolnieniu marynarzy z podatku PIT w przypadku przepracowania przez nich na morzu ponad 183 dni w roku. W zakresie składek za ubezpieczenie społeczne marynarze opłacać będą zryczałtowaną podstawę wymiaru składek – wyjaśnia Katarzyna Krzywda, dyrektor Departamentu Gospodarki Morskiej w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

przeczytaj

Ordynator z zawałem. Miał kilka kilkunastogodzinnych dyżurów i dwa oddziały pod opieką

Ordynator oddziału pulmonologii w szpitalu w Proszowicach leży po zawale na oddziale kardiologii. Miał kilka kilkunastogodzinnych dyżurów z rzędu i dwa oddziały pod opieką. Na pytanie o to, jak się czuje lekarz dyżurujący kilka dni z rzędu, odpowiadał: – Kręci mu się w głowie. Traci koncentrację. Przestaje kontrolować to, co robi, a to jest bardzo niebezpieczne.

przeczytaj

Kierowcy autobusów chcą podwyżek. "W ostateczności nie wyjedziemy na ulice"

Miejskie Zakłady Autobusowe to największy przewoźnik autobusowy w Warszawie. Na początku stycznia reprezentacja związków zawodowych działających w spółce, skierowała do jej władz pismo z prośbą o zgodę na przeprowadzenie referendum. Miałoby ono objąć 5 tysięcy pracowników, w tym 4 tysięcy kierowców i odbyć się między 15 a 17 stycznia. Głosujący będą odpowiadać na pytanie, czy chcą przystąpić do strajku. - Wszystko z powodu tego, że zarząd zaproponował inną, mniejszą kwotę podwyżek od tej, o którą wystąpiliśmy – wyjaśnia Zenon Kopyściński, przewodniczący Niezależnego Związku Zawodowego Kierowców w MZA.

przeczytaj

Utrudnienia na kolei w UK. Strajkują pracownicy pięciu przewoźników

Pasażerowie w Wielkiej Brytanii zmagają się z chaosem na kolei z powodu strajku pracowników pięciu firm. Zakłócenia w kursowaniu pociągów potrwają nawet do końca tygodnia. Kolejarze protestują przeciwko warunkom pracy. W akcji protestacyjnej udział biorą zrzeszeni w związkach zawodowych: Rail, Maritime and Transport Union (RMT) w firmie kolejowej South Western Railway (SWR), Arriva Rail North (Northern), Merseyrail oraz Greater Anglia. Strajk potrwa przez 24 godziny dzisiaj, w środę oraz w piątek.

przeczytaj