0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Kandydaci ZZ PPM zarejestrowani

Dobiegł końca pierwszy etap kampanii w wyborach członków Rady Nadzorczej KGHM Polska Miedź S.A. wybieranych przez pracowników Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź S.A. Kandydaci ZZ Pracowników Przemysłu Miedziowego -Ryszard Zbrzyzny, Leszek Hajdacki i Krzysztof Łuka - dopełnili wszelkich niezbędnych formalności.

przeczytaj

Spotkanie EKES w Bukareszcie

W dniach 4-6 czerwca br. odbyło się spotkanie przedstawicieli grupy komunikacji Europejskiego Komitetu Ekonomiczno- Społecznego (EKES) w Bukareszcie. Na spotkaniu obecny był Adam Rogalewski, członek grupy komunikacyjnej, radca OPZZ ds. międzynarodowych.

przeczytaj

Opinie i analizy

Większy limit świadczeń socjalnych bez podatku

W 2018 roku limit świadczeń z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, zwolnionych z podatku, uległ podwyższeniu. Do końca 2017 roku było to 380 zł rocznie. W myśl nowych przepisów od 1 styczni 2018 roku limit ten zwiększono do kwoty 1000 zł w skali roku. Wzrosła również kwota zwolniona w przypadku dopłaty do wypoczynku zorganizowanego dzieci i młodzieży.

przeczytaj

W mediach

Zwolniona liderka strajku w LOT: Co z tego, że dali nam 500 plus, skoro odmawiają prawa do działalności związkowej?

Jestem rozczarowana rządami PiS, nie tylko zresztą ja. W LOT większość pracowników głosowała w 2015 roku na Prawo i Sprawiedliwość. W kolejnych wyborach, po tym co się tutaj stało, nikt już na PiS nie zagłosuje. Ci politycy stracili w oczach ludzi wszystko – zaznacza. – Teraz mogę powiedzieć, że jestem jedynie dumna z pracowników. Z tego, jak działa spółka pod obecnym zarządem, dumna być nie mogę – mówi Monika Żelazikszefowa Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego, zwolniona dyscyplinarnie z PLL „LOT”.

przeczytaj

Sejm: Komisja za prezydenckim projektem zmian w RDS

Sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny poparła w czwartek prezydencki projekt nowelizacji ustawy o Radzie Dialogu Społecznego. Zakłada on zwiększenie kompetencji Rady, która będzie mogła opiniować nie tylko ustawy, ale także rządowe strategie i programy. Członkowie komisji poparli projekt jednogłośnie.

przeczytaj