0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

D z i s i a j:

- DZIEŃ SŁUŻBY CELNEJ;

- posiedzenie plenarne Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego Województwa Warmińsko-Mazurskiego;

- posiedzenie Rady Branży OPZZ "Metalowcy".

Stanowisko Branży ,,Usługi Publiczne” OPZZ z 20 września 2016 roku w sprawie sytuacji kryzysowej w ochronie zdrowia

Organizacje członkowskie OPZZ reprezentujące branżę ,,Usługi Publiczne", w tym ochronę zdrowia, wyrażają oburzenie wobec bierności działań Ministra Zdrowia Konstantego Radziwiłła oraz lekceważenie branżowego dialogu społecznego.

przeczytaj

Oświadczenie FZZ Pracowników Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej

IX Krajowy Zjazd FZZ POZiPS podjął uchwałę w sprawie wzrostu wynagrodzeń wszystkich pracowników w służbie zdrowia.

przeczytaj

Pracodawcy RP i OPZZ apelują w sprawie służby zdrowia

W związku z protestami przedstawicieli Solidarności w Ministerstwie Zdrowia Pracodawcy RP i związkowcy z OPZZ chcą pilnego zwołania posiedzenia plenarnego Rady Dialogu Społecznego. Jak powiedziała wiceprzewodnicząca związku Wiesława Taranowska, według OPZZ przedstawiane przez ministra zdrowia propozycje są nie do przyjęcia. Dodała, że minister Konstanty Radziwiłł po raz kolejny przedstawił swoje stanowisko dotyczące podwyżek i zdaniem związkowców jest ono jeszcze gorsze niż było.

przeczytaj

Dlaczego tylko "Solidarność" okupowała resort zdrowia?

Sytuacja w ochronie zdrowia nabrzmiewa od grudnia, kiedy minister Konstanty Radziwiłł zapowiedział zmiany w systemie wynagrodzeń w medycynie. Mimo że środowisko jest pełne animozji, udało się zawiązać Porozumienie Zawodów Medycznych, które skupia dziewięć zawodów medycznych. Już w sobotę - w sile 100 tys. osób - PZM i inne medyczne związki działające pod egidą OPZZ i FZZ przejdą ulicami Warszawy.

przeczytaj

Czerkawski: Sprawa deputatów węglowych nie może się ślimaczyć

Wacław Czerkawski, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce:- Nie może się to przeciągać, bo emeryci czekają na rozwiązanie tego problemu - mówi Wacław Czerkawski. - Była wielka akcja zbierania podpisów, którą to akcję zapoczątkował Związek Zawodowy Górników w Polsce. W wyniku tej akcji zebrano odpowiednią liczbę podpisów. W Sejmie odbyło się pierwsze czytanie projektu obywatelskiego dotyczącego deputatów węglowych.

przeczytaj

Szefowa MEN zarzuca ZNP mijanie się z prawdą w sprawie zwolnień

Związek Nauczycielstwa Polskiego opublikował informację, z której wynika, że pracę straci około 37 tysięcy nauczycieli, 7,5 tysiąca dyrektorów oraz 30 tys. pracowników administracji. Szefowa MEN podkreśliła, że szacunku takie to „po prostu nieprawda”, ponieważ ośmioklasowe szkoły podstawowe będą "następcami prawnymi sześcioletnich". – W zespołach zmieni się szyld. A samodzielne gimnazja mają pięć lat na to, żeby z tym samy dyrektorem i tymi samymi nauczycielami stać się szkołą podstawową.

przeczytaj

Ukraińcy niewolnikami w Polsce

W Polsce jest około miliona Ukraińców, którzy są gotowi podjąć każdą pracę. Przedsiębiorcy nie najlepiej ich traktują, dlatego OPZZ pomaga pracownikom zza wschodniej granicy w zarejestrowaniu własnego związku zawodowego.

przeczytaj