0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

D z i s i a j:

Warszawa: posiedzenie Prezydium OPZZ;

Gdańsk: posiedzenie plenarne Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego

Ryzyka i trendy 2017

Na zaproszenie organizatorów konferencji "Ryzyka i trendy 2017" , szef OPZZ Jan Guz wziął udział w dyskusji pt. "Gospodarka niedoboru pracowników – jak sobie z nią poradzić?". Dwa kluczowe pytania związane z tematem debaty to: - Czy imigracja, to jedyne remedium na kryzys demograficzny? Jak zwiększyć aktywność zawodową Polaków?

przeczytaj

Nowa podstawa programowa. Opinia ZNP

- Krytycznie ocenić należy tempo tworzenia istotnych zmian programowych w kształceniu ogólnym. Nowe podstawy programowe, powstające w pośpiechu, zawierają liczne mankamenty, dlatego też w wielu aspektach negatywnie ocenione zostały przez nauczycieli, środowiska akademickie autorytety w poszczególnych dziedzinach nauki, a także przez inne ministerstwa (Cyfryzacji, Rozwoju, Sportu i Turystyki) oraz Prokuratorię Generalną Rzeczypospolitej Polskiej.

przeczytaj

Strajk nauczycieli 10 lub 13 marca? Broniarz: Skala napięcia w regionach jest dramatyczna

10 lub 13 marca odbędzie się ogólnopolski strajk nauczycieli. - Takiej decyzji dla całego kraju jeszcze nie ma, ale część oddziałów już podjęła decyzję o strajkach lokalnych - tłumaczy Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego.

przeczytaj

Komisja Młodych OPZZ podsumowuje działania i szykuje się do wyborów nowych władz

30 stycznia odbyło się spotkanie przedstawicieli Komisji Młodych OPZZ, na którym przedyskutowano sposoby realizacji Manifestu Młodych przyjętego na Kongresie Młodych OPZZ w grudniu 2016 r. oraz omówiono plan przygotowań do wyborów władz Komisji.

przeczytaj

Morawiecki apeluje do Polaków, by wracali z Wysp. Mamy odpowiedź emigrantów

Mateusz Morawiecki ostatnią wizytę w Wielkiej Brytanii wykorzystał do tego, by namawiać rodaków do powrotu do kraju. Zachęcał do tego studentów i tych, którzy wyjechali do pracy i mieszkają tam z całymi rodzinami. Kusił programem 500+ i niskim bezrobociem. - Co prawda spłacamy kredyt, ale przy naszych zarobkach nie jest to problemem. Żona jest managerem w sieci handlowej, a ja pracuję w firmie budowlanej. W Polsce razem zarabialibyśmy pewnie około 5 tys. zł. Nie byłoby nas stać na takie życie, jakie prowadzimy tutaj. Nasza 9-letnia córka też będzie tu miała lepsze perspektywy - tłumaczy Staszek powody, dla których nawet nie zastanawiają się nad powrotem do ojczyzny.

przeczytaj

Polskie wyspy bezrobocia

Liczba „wysp” bezrobocia w kraju wciąż przybywa. W Polsce mamy 314 powiatów ziemskich i 66 grodzkich, z czego w siedemnastu stopa bezrobocia wynosi powyżej 20 proc. W czołówce zestawienia z najwyższą liczbą zarejestrowanych osób bez zatrudnienia przodują powiaty z województwa warmińsko-mazurskiego.

przeczytaj

Kilkuset chętnych do pracy w kopalni w Orzeszu. Ale czy ta kopalnia w ogóle powstanie?

Utworzenie kopalni w Orzeszu to projekt realizowany przez spółkę Silesian Coal, która należy do niemieckiej firmy HMS Bergbau. Cały projekt jej uruchomienia został oparty na wykorzystaniu infrastruktury kopalni Krupiński, która (jeszcze) należy do Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Jeszcze, ponieważ na początku grudnia 2016 roku walne zgromadzenie JSW podjęło decyzję o przekazaniu Krupińskiego do SRK.

przeczytaj

Sierpień 80, kopalnia Sośnica: Związkowcy krytykują dziennikarzy za "podpalanie nastrojów społecznych"

- Górnicy to ludzie, pracujący w specyficznych warunkach. Prokurowanie informacji o ich środowisku pracy i planach względem branży górnictwa węgla kamiennego mają istotny wpływ na bezpieczeństwo pracy pod ziemią. Oddziaływanie medialne ma miejsce. Wymyślane teorie jeśli się nie sprawdzają, nie mają większego wpływu na życie zawodowe dziennikarza. W kopalniach natomiast wygląda to zgoła inaczej. Kto tego nie pojmuje, powinien zająć się opisywaniem wydarzeń sportowych lub warunków pogodowych - czytamy w oświadczeniu.

przeczytaj

TPE: Doradza, rzecznikuje i handluje węglem. Maciej Wąsowicz, szara eminencja polskiego górnictwa

Maciej Wąsowicz to były dziennikarz Telewizji Polskiej, a od roku rzecznik energetycznego Tauronu kontrolowanego przez Skarb Państwa. To również nieformalne "medialne ramię" wiceministra energii Grzegorza Tobiszowskiego - pełnomocnika rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego. Wąsowicz nie jest zatrudniony w ME, jednak to głównie on, choć nieformalnie, odpowiada za wizerunek Tobiszowskiego i jego kontakty z mediami (np. umawia wywiady i autoryzuje je).

przeczytaj