0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

10. rocznica tragedii na Halembie

To już 10 lat od tragedii jaka wydarzyła się 21 listopada 2006 r. 1030 metrów pod ziemią w kopalni "Halemba". W wyniku wybuchu metanu i eksplozji pyłu węglowego zginęło 23 górników. Była to jedna z największych "czarnych kart" polskiego górnictwa. Pod kopalnianym zegarem, na placu przed wejściem na kopalnię, zapalono znicze i złożono wieńce.

przeczytaj

Andrzej Chwiluk, ZZGwP kopalni Makoszowy: przedstawimy naszą sytuację prezydentowi Dudzie

W Zabrzu kurczy się rynek pracy, likwidacja kopalni Makoszowy byłaby dla miasta kolejnym problemem - mówi Andrzej Chwiluk, przewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce w kopalni Makoszowy.

przeczytaj

Ponad 6000 podpisów przeciw łączeniu PKS. Marszałek uspokaja, związki chcą strajku

Ponad 4000 podpisów zebranych przeciw inkorporacji PKS w Suwałkach przez PKS w Białymstoku oraz ponad 2300 przywiezionych przez związkowców z PKS w Zambrowie - wszystkie one trafiły dziś (21.11) do marszałka województwa. Ten zapewniał, że połączenie pięciu spółek to jedyny ratunek, by utrzymały się na rynku. Związkowców to nie uspokoiło, nadal mówią o strajku.

przeczytaj

Plenarne posiedzenie Rady Dialogu Społecznego 8 grudnia

Podczas poniedziałkowego posiedzenia prezydium RDS ustalono kalendarz spotkań Rady w kadencji, której przewodniczy prezydent Konfederacji "Lewiatan" Henryka Bochniarz. Ustalono, że rada będzie się spotykała co dwa miesiące, a jej prezydium - co miesiąc.

przeczytaj

Wspólne Stanowisko Central Związkowych działających w PSP w/s podwyżek

Publikujemy wspólne stanowisko KSP NSZZ „Solidarność", ZZS „Florian" i NSZZ Pracowników Pożarnictwa w sprawie podwyżek uposażeń dla strażaków PSP w 2017 roku.

przeczytaj

Wspólnie na rzecz rozporządzenia w sprawie bezpieczeństwa operatorów żurawi

W Ministerstwie Rozwoju odbyło się pierwsze spotkanie, na którym związki zawodowe oraz organizacje społeczne przedstawiły swoje postulaty w zakresie rozpoczęcia prac nad nowym rozporządzeniem w sprawie bezpieczeństwa prac przy obsłudze żurawi. Ministerstwo podjęło się zorganizowania spotkania po usilnych, kilkumiesięcznych staraniach organizacji związkowych i społecznych, popartych stałą korespondencją z Ministerstwem oraz Kancelarią pani Premier Beaty Szydło prowadzoną przez Związek Zawodowy „Budowlani".

przeczytaj

Opinia OPZZ do ,,sieci szpitali”

Trwa dyskusja publiczna nad koncepcją przyszłej sieci szpitali w Polsce, zwaną systemem podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej. OPZZ przedstawiło opinię projektu nowelizacji ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.

przeczytaj

Polscy związkowcy do Sekretarza Generalnego EKZZ

Z uwagą śledzimy przebieg negocjacji dotyczących „Aktywnego starzenia się i solidarności międzypokoleniowej”. Ostrzegamy przed negocjowaniem tekstu, który porozumieniem jest tylko z nazwy!

przeczytaj

OPZZ rozmawia z Radą Europy

Delegacja OPZZ spotkała się z grupą ekspertów Rady Europy do spraw działań przeciwko handlowi ludzi w składzie: Alina Braşoveanu, Jan van Dijk, Mats Lindberg, która przygotowuje ocenę przestrzegania przez Polskę Konwencji Rady Europy w sprawie działań przeciwko handlowi ludźmi.

przeczytaj

Nowy cykl Semestru Europejskiego rozpoczęty przez Komisję Europejską

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej zorganizowało konferencję na temat postępów wdrażania przez Polskę rekomendacji Rady UE przyjętych w tegorocznym cyklu Semestru Europejskiego. Semestr to narzędzie zarządzania procesami gospodarczymi w ramach UE, który realizowany jest w rocznym cyklu.

przeczytaj

Volkswagen zwalnia tysiące pracowników!

Niemiecki producent samochodów poinformował, że w najbliższym czasie zamierza zwolnić 23 tysiące pracowników. To skutek kar finansowych wynikających z afery „Dieselgate”.

przeczytaj