0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· Newsletter OPZZ
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt
Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

D z i s i a j:

- Dzień Metalowca;

- Posiedzenie Rady Ochrony Pracy przy Sejmie RP.

Szkolenie OPZZ dla SIP i związkowców: stres, mobbing, dyskryminacja, ergonomia

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych, przy współudziale Okręgowego Inspektoratu Pracy w Warszawie, organizuje 1 - dniowe szkolenie dla działających w organizacjach związkowych zakładowych społecznych inspektorów pracy i przedstawicieli związków zawodowych.

przeczytaj

Tuż po świętach posiedzenie Rady Ochrony Pracy

We wtorek (29 marca) odbędzie się posiedzenie Rady Ochrony Pracy. Tematem obrad będzie m.in. ocena skali zjawiska zawierania umów cywilnoprawnych i zatrudnienia w szarej strefie.
Omówiony zostanie również stan realizacji programu "Poprawa bezpieczeństwa i warunków pracy".

przeczytaj

Związkowe uprawnienia dla zleceniobiorców: Będą chronieni przed zwolnieniem

Samozatrudnieni, zleceniobiorcy, wykonujący dzieło będą mogli zakładać i przystępować do organizacji zakładowych, o ile są zatrudnieni przez jedną firmę co najmniej przez pół roku. Działacze wytypowani przez związek zostaną zwolnieni z obowiązku świadczenia pracy i będą chronieni przed rozwiązaniem umowy. Tym samym zyskają uprawnienia bardzo zbliżone do tych, które dziś przysługują pracownikom. Takie zmiany zakłada rządowy projekt nowelizacji ustawy o związkach zawodowych. Modyfikacje wymusił wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 2 czerwca 2015 r.

przeczytaj

Górnicy zebrali podpisy w sprawie ustawy o deputatach

- Związkowy projekt nowelizacji gwarantuje obecnym pracownikom górnictwa, którzy przejdą na emeryturę oraz emerytom górniczym i wszystkim uprawnionym, otrzymywanie deputatu węglowego z budżetu państwa - mówi Wacław Czerkawski ze Związku Zawodowego Górników w Polsce. Podkreśla, że do tej pory nie przysługuje on wszystkim przedstawicielom tej grupy zawodowej.

przeczytaj

Nowy pomysł na sztandarowy projekt PiS: 500 plus od emerytów


Rząd znalazł sposób na sfinansowanie programu 500 plus w przyszłym roku. To pieniądze odłożone na emerytury w Funduszu Rezerwy Demograficznej.

przeczytaj

19 mln zł z UE na współpracę szkół zawodowych z pracodawcami

Stworzenie centrum kompetencji na rzecz współpracy szkół zawodowych z pracodawcami z aglomeracji białostockiej - to główny cel konkursu na takie pomysły, który ogłosił Urząd Marszałkowski w Białymstoku. Do zdobycia na ten cel jest 19 mln zł z UE.

przeczytaj