0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Gdańsk: PIKIETA!

Związki Zawodowe Portu Gdańskiego Eksploatacja S.A. w Gdańsku, zaniepokojone sytuacją ekonomiczną swojego przedsiębiorstwa, zaplanowały pikietę przed siedzibą Zarządu Morskiego Portu Gdańsk S.A. (ul. Zamknięta 18).

przeczytaj

Państwowa Inspekcja Pracy na 100 lecie Niepodległości

W Sali Kolumnowej Sejmu RP odbyła się uroczysta konferencja: „Od wieku na rzecz ochrony pracy - Państwowa Inspekcja Pracy w 100 - lecie niepodległego Państwa Polskiego”. OPZZ reprezentowała wiceprzewodnicząca Wiesława Taranowska oraz członkowie Rady Ochrony Pracy i Rady Dialogu Społecznego rekomendowani przez OPZZ. Patronat nad uroczystością objął Marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński.

przeczytaj

62. rocznica poznańskiego czerwca 1956

25 czerwca przedstawiciele Zarządu NSZZ Pracowników H. Cegielski Poznań „METALOWCY” wraz z przewodniczącym Federacji Mirosławem Grzybkiem, przewodniczącym Okręgu Wielkopolsko-lubskiego Bogdanem Kaczmarkiem i przewodniczącym Związku Zdzisławem Stróżykiem, złożyli kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym wydarzenia poznańskiego czerwca 1956 roku.

przeczytaj

Co mówiliśmy na górniczym trójstronnym zespole

Sławomir Łukasiewicz: - Podczas obrad Zespołu Trójstronnego ds. bezpieczeństwa socjalnego górników obradującego w poniedziałek, 25 czerwca w siedzibie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, jako ZZ „PRZERÓBKA” mówiliśmy o dramatycznie spadającym zatrudnieniu w zakładach przeróbki mechanicznej węgla i konieczności jego uzupełnienia.

przeczytaj

Podziękowania po wyborach do Rady Nadzorczej

Ryszard Zbrzyzny: - Koleżanki i Koledzy! W imieniu Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego oraz swoim pragnę podziękować wszystkim uczestnikom minionych wyborów za czynny w nich udział. Było to święto demokracji, której werdykt szanujemy.

przeczytaj

Porozmawiaj z psychologiem

Rada OPZZ woj. mazowieckiego nawiązała współpracę z psychologiem - psychoterapeutą. Pani psycholog, członkini naszej organizacji związkowej, oferuje bezpłatną pomoc koleżeńską w zakresie wsparcia psychologicznego. Jeżeli nie możesz sobie poradzić z problemami, stresem w domu czy w pracy, warto się umówić na rozmowę.

przeczytaj

Opinie i analizy

Rada Ochrony Pracy o Sprawozdaniu PIP za 2017 rok

Czerwcowe posiedzenie Rady Ochrony Pracy poświęcono było przedstawieniu przez Głównego Inspektora Pracy Sprawozdania z działalności Państwowej Inspekcji Pracy za 2017. Kierownictwo inspekcji pracy na czele z Głównym Inspektorem Pracy Wiesławem Łyszczkiem, zaprezentowało wyniki działalności kontrolnej i prewencyjnej z roku ubiegłego.

przeczytaj

O stresie w miejscu pracy

Stres w miejscu pracy to temat kilkakrotnie podejmowany w ostatnim czasie przez sejmową Radę Ochrony Pracy. Rada, mając na uwadze wagę problemu, na czerwcowym posiedzeniu przyjęła w tej sprawie Stanowisko, na podstawie informacji przedstawionych przez Państwową Inspekcję Pracy oraz Centralny Instytut Ochrony Pracy – PIB.Z informacji tych wynika, że problem stresu w pracy dotyczy od 50% do 70% polskich pracowników.

przeczytaj

W mediach

Protest w SHL Production. Pracownicy domagają się podwyżek

Podwyżek oraz poprawy warunków pracy domaga się załoga SHL Production. Na razie oflagowano kielecki zakład, a na środę zaplanowano kolejną turę rozmów. Podwyżek oraz poprawy warunków pracy domaga się załoga SHL Production. Na razie oflagowano kielecki zakład, a na środę zaplanowano kolejną turę rozmów.

przeczytaj