0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Praga: spotkanie Związkowej Grupy Wyszehradzkiej

Interwencje ZNP ws. zwolnień nauczycieli gimnazjów

W związku z licznymi sygnałami o nieprawidłowościach w stosowaniu przepisów prawa pracy w odniesieniu do nauczycieli gimnazjów prowadzonych przez JST, które zgodnie z uchwałami tych jednostek zostaną przekształcone w szkoły innego typu lub włączone do nich po 1 września 2017 r. Związek Nauczycielstwa Polskiego czterokrotnie wystąpił do Ministerstwa Edukacji Narodowej o interpretację przepisów ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r.

przeczytaj

ZPW "TARCZA": Kolejny dzień negocjacji…

Niespodzianką było pojawienie się na rozpoczęciu spotkania Podsekretarza Stanu Bartłomieja Grabskiego. Niestety, okazało się, że Pan Minister przybył jedynie z „roboczą" wizytą, zainteresowany przedłużającym się tempem procedowania zmian w PUZP. Poinformował zebranych, że decyzje w zakresie podwyżek nie zostały jeszcze podjęte przez Ministra Macierewicza i zapytał się czy mamy jakieś sprawy do rozstrzygnięcia.

przeczytaj

Związkowcy zapowiadają protesty ws. deputatów węglowych

- Jeżeli nadal w temacie deputatów węglowych będzie cisza, to dojdzie do protestów - zaznacza Wacław Czerkawski, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce. - Rząd przestał obiecywać, ale najgorsze jest to, że w ogóle nie odpowiada na zapytania z naszej strony - ocenia Czerkawski.

przeczytaj

Kryzys w PLL LOT: już kilkaset osób na samozatrudnieniu. Będzie strajk?

- Potrzebujemy wsparcia z zewnątrz. Chodzi w końcu o łamanie prawa pracy w państwowej spółce. Mimo korzystnego dla nas wyroku sądu LOT go nie realizuje. W efekcie zarabiamy 25-30 proc. mniej niż w latach 2010-13 – mówi Grzegorz Włodek, na pokładzie LOT-u od 33 lat, członek zarządu liczącego 500 członków Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego (ZZPPiL).

przeczytaj

Ratownicy szykują się do protestu. Chcieli podwyżek, nie porozumieli się z rządem

10 maja w Poznaniu zbierze się Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych. Rozmowy z Ministerstwem Zdrowia na temat podwyżek zakończyły się fiaskiem. Ostatnie spotkanie z wiceministrem zdrowia Markiem Tombarkiewiczem miało miejsce pod koniec kwietnia. Trwało 15 minut. Według ratowników Tombarkiewicz przedstawił ofertę 400 zł brutto (ok. 230 zł netto) podwyżki od lipca i kolejne 400 zł brutto od lipca przyszłego roku, dodając, że nie podlega ona negocjacji.

przeczytaj

Kto straci ochronę przed zwolnieniem? Wszyscy chcą zmian, ale każdy ciągnie w swoją stronę

Przy okazji prac w Radzie Dialogu Społecznego nad zaproponowaną przez prezydenta nowelizacją kodeksu pracy pojawił się pomysł, by dokonać przeglądu przepisów przewidujących szczególną ochronę przed zwolnieniem dla wybranych, uprzywilejowanych grup pracowników. Obecnie ich liczba z pewnością przekracza czterdzieści.

przeczytaj

W Irlandii zostaną zakazane umowy śmieciowe

Już niebawem irlandzcy pracodawcy nie będą mieli prawa zatrudniać na podstawie umów śmieciowych, tzw. "zero hours contract". Rząd przyjął projekt zmian w ustawie. Pakiet poprawek dotyczy głównie praw osób o niskich wynagrodzeniach, zatrudnionych na podstawie umów na niewielką ilość godzin, a w praktyce regularnie pracujących więcej. Zmiany, które zostaną wprowadzone do Ustawy o organizacji czasu pracy (Working Time Act), wykluczą zatrudnianie na podstawie zerowych kontraktów w „większości sytuacji”.

przeczytaj