0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Pierwsze w nowej kadencji Prezydium OPZZ

18 czerwca odbyło się pierwsze posiedzenie Prezydium OPZZ w kadencji 2018 – 2022. Przewodniczący OPZZ poinformował zebranych o działaniach podjętych przez kierownictwo i Biuro OPZZ od ostatniego posiedzenia Prezydium (18 kwietnia br.). Jan Guz przedstawił także informację o zmianach w składzie organów statutowych OPZZ kadencji 2018 – 2022.

przeczytaj

Spotkanie z niemieckimi partnerami

Od czerwca bieżącego roku nowym dyrektorem warszawskiego biura Fundacji im. Friedricha Eberta jest dr Ernst Hillebrand. Przewodniczący OPZZ spotkał się z przedstawicielami fundacji i niemieckiego Bundestagu.W spotkaniu, które odbyło się 18 czerwca w siedzibie OPZZ, obok p. Hillebranda, wziął udział Knut Dethlefsen, były szef biura fundacji w Warszawie oraz jego wieloletni współpracownicy Bastian Sendhardt i Dominika Pyzowska. Gościem Jana Guza był też p. Metin Hakverdi, poseł niemieckiego Bundestagu.

przeczytaj

Równość pracuje na Twoją markę

W dniach 14-15 czerwca w Warszawie odbyło się szkolenie dla członków organizacji związkowych OPZZ pt. „Równość pracuje na Twoją markę” zorganizowane we współpracy z Fundacją Fundusz Współpracy.

przeczytaj

Opinie i analizy

UE powinna jak najszybciej uregulować sektor opieki świadczonej w domu podopiecznego

Adam Rogalewski (członek Europejskiego Komitetu Ekonomiczno – Społecznego z ramienia OPZZ) zwrócił uwagę na to, że opieka świadczona w domu podopiecznego została zapisana jako osiemnasta zasada europejskiego filaru praw socjalnych, która brzmi: „Każdy ma prawo do przystępnych cenowo usług opieki długoterminowej, w szczególności opieki w domu i usług środowiskowych”.

przeczytaj

W mediach

PGZ ma problemy. Morawiecki szykuje rewolucję w czempionie Macierewicza

Zmiany w nadzorze, trudności finansowe i podejrzenia nieprawidłowości w spółkach. Sytuacja w PGZ jest trudna. Jeden ze scenariuszy uzdrowienia narodowego czempiona zakłada jego podział. Pierwszym krokiem może być opisane przez DGP wyodrębnienie stoczni. W ten wariant wpisują się również słowa premiera Mateusza Morawieckiego o wydzieleniu zakładu w Pionkach i utworzenia z niego samodzielnego podmiotu.

przeczytaj